Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj čoskoro dovysiela prvé časti IQ Taxi, skúsi to s ďalším kvízom! Štartuje tiež výrobu úplnej podvečernej novinky

Joj po mesiaci vysielania IQ Taxi vytiahne druhý z pripravených nových kvízov, ďalší už chystá do výroby.

Joj od tohto roka prišla podvečer so zásadnou zmenou. Po tom, čo roky vysielala najprv Súdnu sieň a v posledných sezónach šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, sa vlani na jeseň nakoniec oba programy stretli s premiérovými časťami spoločne v podvečernom čase, kde však nedokázali konkurovať rozbehnutým Oteckom. Televízia tak zvolila radikálnejší postup a kompletne vymenila podvečerné žánre.

Divákom predstavila dva nové formáty – scripted seriál Záchranári, ktorým nadväzuje na Policajtov v akcii a kvíz IQ Taxi, ktorým naznačila, kde plánuje uviesť svoje pripravené súťažné denné novinky. Tých má predstavených už celkovo päť. Spočiatku sa nová dvojička Joj chytila. Záchranári s IQ Taxi dokázali Joj prinášať aj dvojnásobné výkony oproti vlaňajšku, no len mimo konkurencie denného seriálu Markízy. Od návratu Oteckov sa oba projekty usadili okolo 10 – 11 %, pre televíziu i tak ide o mierne zlepšenie oproti minulému roku.

Po tom, čo si Joj v januári testuje IQ Taxi, chystá od feburára do vysielania druhú z pripravených súťažných daily šou. Tentokrát siahne po vedomostnom kvíze Po škole, ktorý je postavený na konfrontácii vedomostí medzi “dospelákmi” a študentami, čomu bude prispôsobený aj koncept hry. V kvíze proti sebe nastupujú dvojice zložené z dospelého a detského hráča. V hre sa tak objavia otázky, ktoré sú všeobecným učivom zo stredných škôl, dvojice budú mať možnosť vyberať otázky rozdelené podľa školských predmetov. Po škole pripravuje spoločnosť Továreň, ktorá pre Joj vyrábala najmä seriály, najznámejším je Panelák. Moderátorom nového denného kvízu Po škole je známy rádiový spíker Martin “Chyno” Chynoranský.

Po škole Joj nasadzuje na podvečery o 18:25 od pondelka 4. februára. Zároveň aj na začiatku budúceho mesiaca pokračuje vo vysielaní Záchranárov, ktorí naďalej bežia štyrikrát do týždňa od pondelka do štvrtka. Na piatky do rovnakého slotu Joj nasadí už premiérové časti Policajtov v akcii.

Joj sa zároveň krátko po spustení náboru púšťa do výroby novej dennej štúdiovej šou Lucky Room. Náborovú kampaň spustila len na začiatku tohto mesiaca, na jeho konci už začína s nakrúcaním. Lucky Room by mal byť vôbec najväčším denným kvízom televízie, čomu majú zodpovedať aj vyššie výhry, hrať sa má o desaťtisíce eur. Viac o samotnom formáte a pravidlách nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor