Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj Cinema tlačí čas: Vieme, dokedy musí začať vysielať!

Poznáme ďalšie podrobnosti o pripravovanom filmovom kanáli Joj Group.

Joj Cinema sa pripravuje na štart. Televízna dvojka už potenciálnym operátorom na Slovensku a v Česku prostredníctvom spoločnosti Axocom ponúka filmovú stanicu, ktorá však ešte stále čaká na platnú licenciu.

Ako sme vás už informovali, Joj Cinema pobeží na českej licencii. Vysielať bude v češtine a podliehať bude českým zákonom. Joj pri tom ešte minulý rok dostala od českej Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV) licencie pre stanice Joj a Plus a práve jednu z nich využije pre Joj Cinema.

Konkrétne sa Joj chystá pre filmový kanál použiť licenciu Plusky. Ako nám potvrdil Petr Kozák z RRTV, Rada prijala žiadosť na zmenu súčasnej licencie, ktorú vlastní spoločnosť DONEAL s.r.o. k prevádzkovaniu stanice Plus. V prípade programu Joj Cinema môžem potvrdiť, že Rada žiadosť prijala. Dôjde k zmene licencie a teda k zmene názvu programu na Joj Cinema. Úrad v súčasnej dobe žiadosť spracováva a mala by byť pripravená k prejednaniu na nasledujúcom zasadaní,“ hovorí Kozák.

Joj tak nežiada o novú licenciu ale len zmenu existujúcej pre Plus. Tá musí podľa zákona svoje vysielanie zahájiť najneskôr do 11. júna 2015. Podľa českých zákonov totiž musí prevádzkovateľ licencie zahájiť televízne vysielanie do 360 dní od nadobudnutia právoplatnosti licencie, inak mu ju môže Rada odňať. Tento dátum bude platiť aj pre Joj Cinema. „V prípade zmeny licencie, či už ide o zmenu názvu či ďalších licenčných podmienok, sa doba pre zahájenie vysielania v žiadnom ohľade nepredlžuje. Jedná sa stále o tú istú licenciu, ktorú je možné v jej priebehu v zákonným medziach meniť. Podmienky pre zahájenie vysielania ostávajú rovnaké,“ doplnil Kozák.

Už skôr sme vás informovali, že Joj Cinema by mala podľa zákulisných informácií odštartovať v júni. Portál Živé.sk uvádza konkrétny dátum 15. júna. Ku skúšobnému vysielaniu by došlo skôr. Joj zatiaľ pripomína, že licenciu nemá a stanicu spustí len v prípade, keď o ňu prejavia záujem operátori. Neznámy je osud českej licencie pre stanicu Joj, ktorá by taktiež mala zahájiť vysielanie do 11. júna, inak o ňu môže televízia prísť.

Čítať viac...
Nahor