Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj Cinema môže rozšíriť pokrytie: Testuje ju Telekom pre dve platformy!

Joj Group sľubuje pri filmovom kanáli dohody s ďalšími operátormi, na rade by mohol byť Telekom.

Filmová stanica Joj Cinema by mohla významne rozšíriť pokrytie. Testovanie jej vysielania totiž na satelite začala spoločnosť Telekom, pričom by sa podľa portálu Satelitnátv.sk mohla v blízkej dobe objaviť v ponuke slovenských platforiem.

Telekom vysiela Joj Cinema na transpondéri, kde testuje programy pre českú verziu Digi TV, no zároveň prebieha testovanie stanice aj pre prípadné potreby slovenskej Digi TV a pre Magio Sat.

Joj Group a Telekom majú aktuálne rozbehnutú spoluprácu pri spoločnom detskom kanáli Ťuki TV. Prémiovú stanicu má vo svojom portfóliu exkluzívne iba Telekom, kanál ponúka niekoľko kultových rozprávok.

Joj Cinema len prednedávnom zmizla z bezplatnej ponuky služby Plustelka. V jej platenej ponuke naďalej ostáva. Stanica mala voľne na tejto platforme vysielať do konca roka, nakoniec bolo promo vysielanie ukončené predčasne. Podľa portálu Živé.sk sa tak stalo pre nevysporiadané práva, nakoľko Joj Cinema nakupuje filmy s pay tv licenciou. Taká stanica nemôže svoj obsah šíriť voľne.

Joj pokračuje v prípade Joj Cinema vo vyjednávaní s operátormi. Nateraz sa okrem Towercomu dohodla so spoločnosťami O2 Czech Republic, Skylink, ANTIK Telecom, CentroNet a KTR.

Joj Cinema v jej doteraz krátkej histórii postretli dve výrazné situácie. Tou prvou je stále prebiehajúci spor s českou Novou, pre ktorý musela stanica meniť na všetkých úrovniach svoje logo. V druhom prípade došlo ku kritike zo strany divákov, ktorým sa nepáčil staničný hlas Michala Hudáka. Upútavky totiž musel nahovárať v češtine, za ktorú bol kritizovaný. Ako sme vás už informovali, Joj nakoniec hlas stanice vymenila.

Čítať viac...
Nahor