Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj chystá veľkú zmenu jednej zo svojich vlastných staníc: Poznáme jej nový názov aj logo!

Televízia sa popri rebrande nedávno zakúpených českých kanálov na čele s CS Filmom chystá na zmenu aj jedného zo svojich kanálov.

Joj v utorok zverejnila prehľad svojich plánov pre budúci rok, ktorý každoročne prezentuje klientom. Popri predstavení programov pôvodnej tvorby a hlavných akvizičných ťahákov zverejnila aj informáciu ohľadom rebrandu stanice z jej portfólia.

Televízia informovala o tom, že už koncom tohto roka sa chystá zmeniť doterajšiu podobu jej prvého detského kanála RiK, ktorý spúšťala začiatkom roka 2015. Ešte pred dosiahnutím päťročného výročia na obrazovke televízia pristúpi k zmene, keď stanicu viditeľnejšie identifikuje so značkou Joj, pod ktorú patrí.

RiK sa totižto premenuje na stanicu Jojko, čím sa bude jasnejšie hlásiť ku svojej materskej skupine. So zmenou bude súvisieť aj nový maskot, kým doteraz ním bol modrý havran, po novom by ním mal byť slimák, ktorý sa bude volať práve Jojko. Aj ako „slimák“ je neraz charakterizovaný typický zavináč televízie, ktorý prebrala Joj ešte od televízie Nova. Tá jeho podobu postupne kompletne zmenila. Charakteristický zavináč bude naznačený aj priamo v logu stanice.

Logo novej stanice Jojko

Televízia v prípade predstavenia Jojka hovorí o novej detskej stanice, ktorá na doterajší kanál RiK nadviaže.  Vysielať chce klasické rozprávky československej tvorby, zahraničné, primárne európske akvizície, chýbať naďalej nemajú pôvodné relácie. Sľubuje známe animované novinky SpongeBob v nohaviciach či nové diely seriálu Pat a Mat. Odvysiela aj nové série Ruby z dúhy, Nils Holgerson. Chystá tiež nové epizódy detských relácií Sníček a Dúhalka, Hanička a Murko pre najmenších alebo Rapotáčik 3.

Detský kanál bude naďalej stavať na kompletnom vysielaní v slovenčine. Práve to sa stalo jeho hlavným motívom aj konkurenčnou výhodou, keď dosiaľ boli na Slovensku dostupné pre deti buď detské pásma v slovenčine alebo prevažne české a iné zahraničné kanály.

Čítať viac...
Nahor