Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Televízia

Joj bude musieť zaplatiť pokutu za starého Farmára! Trestu sa nevyhla

Kontroverzná šou Farmár hľadá ženu sa po troch rokoch vráti na obrazovky televíznej dvojky, ktorá ešte dnes rieši pokuty za predchádzajúce série. Problémom sa však tento raz nestal obsah, ale sponzor relácie, ktorého Joj mala nedostatočne oddeliť od samotného vysielania. Televízia sa po uložení sankcie obrátila na Najvyšší súd, ktorý vec vrátil späť Rade a tá Joj pokutovala znova. Výška sankcie dosiahla úroveň 3 319 eur.

Celých 3 000 eur bude musieť zaplatiť Markíza za seriál Chlapi neplačú, ktorý priniesol viac násilia, ako mala zniesť hodina, v ktorej sa vysielal. Podvečerný seriál mal byť vďaka svojmu obsahu z dňa 12. novembra 2014 označený ako nevhodný do 15 rokov, v pravom hornom rohu obrazovky však svietila 12-tka. Programy s piktogramom „15“ je možné vysielať až po ôsmej večer.

Markíza si z ostatného zasadnutia Rady odniesla aj najvyššiu pokutu. 4 000 eur bude musieť zaplatiť za spoty ku koncertom Richarda Müllera a skupiny Fragile a taktiež Kylie Minoque. Rada vyhodnotila spoty ako reklamu, vďaka čomu televízia prekročila povolených 12 minút reklamy v hodine.

Kompletný výstup z ostatného zasadnutia regulátora nájdete v tomto článku. Rada sa tiež zaoberala niekoľkými sťažnosťami na predreferendové vysielanie v médiách.

Čítať viac...
Nahor