Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jesenný boj odštartoval absolútne vyrovnaný: Markíza neodskočila, Let´s Dance a Rýchlo a zbesilo 7 vedľa seba!

Najočakávanejší jesenný boj sa začal, na úvod ponúkol mimoriadne vyrovnaný súboj. Markíze sa ale napriek tomu podarilo byť v prime-time jasným lídrom.

Najväčšia jesenná šou Markízy, Let´s Dance, pri štarte Joj neodskočila. Návrat niekdajšieho tanečného hitu po šiestich rokoch zaznamenal v úvode nadpriemernú sledovanosť, ktorú ale rovnako dosiahla aj Joj s výrazne promovanou premiérou. Dlhý priamy prenos Let´s Dance 6, trvajúci až neďaleko polnoci, malo pri štarte sledovať 9,2 % divákov s podielom 29,2 %. Absolútne rovnaký výkon mala dosiahnuť aj premiéra Rýchlo a zbesilo 7, ktorá mala podobnú minutáž a končila o pol dvanástej. Sledovať ju malo taktiež 9,2 % divákov, podiel sa zastavil na 28,6 %. V 12 – 54 film o minimum divákov dokonca vyhral, v 12+ jasne viedlo Let´s Dance, ktoré celkovo sledovalo 590-tisíc divákov.

Let´s Dance si oproti predošlej piatej sérii pri štarte značne pohoršilo. Porovnávanie výkonov súčasného šiesteho ročníka s predchádzajúcimi však nie je vzhľadom na veľkú pauzu šou výraznejšie relevantné. V období šiestich rokov, kedy sa šou na obrazovke neuviedla, sa značne zmenilo divácke rozloženie medzi televíziami, rozšírila sa taktiež ponuka televíznych staníc u operátorov, spadla tiež výkonnosť samotnej Markízy. Štart predchádzajúcej 5. série Let´s Dance v roku 2011 si pozrelo celkovo 720-tisíc divákov, rating v 12 – 54 šiel na úroveň 11,2 %. Po prvýkrát sa šou miesto nedele vysielala v piatok, kedy je spravidla menší počet divákov pri obrazovke. Podiel v komerčnej cieľovke dosiahol podľa údajov Mediálne.sk 40 %.

Oba večerné programy predbehli spravodajské relácie televízií. Najvyššie za celý deň vyskočilo Najlepšie počasie, ktoré prekročilo až 11 ratingov s podielom pod 29 %, pomohlo mu aj šachovanie Markízy s brejkom, vďaka čomu získala výhodu v prvej polhodine Let´s Dance. Z hlavných spravodajstiev boli najvyššie Televízne noviny s vyše desiatimi ratingami a podielom pod 29 %, Noviny vysielané naživo z Nového Mesta nad Váhom stratili oproti konkurencii rating pri podieli pod 25 %. Napriek tomu sa ale v celkovom počte divákov stali najsledovanejším programom celého dňa.

Popri ostrom súboji Markízy a Joj sa dokázala presadiť už len Jednotka s česko-slovenskou drámou Dom a podielmi okolo 10 a nad 9 % (12+ / 12 – 54). Snímka RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční na Dajto ešte uhrala aspoň 4 %, Plus prepadla s prenosom koncertu Tublatanky z Jojky v meste pri podieli nad 2 %, Doma skončila ešte horšie s filmom Útek z Mexika a podielom pod 2 %. Vyššie bola Wau s kriminálkami CSI Las Vegas a Vražedné Miami, ktoré sa hýbali okolo 2 a 2,5 %. Horná Dolná podvečer prekročila 23 %, Nové bývanie s prvou jesennou premiérovou časťou uhralo vyše 20 %.

Napriek vyrovnanému večernému súboju sa Markíze podarilo byť jasným víťazom prime-time. Podarilo sa jej to okrem iného aj pre veľký rozdiel v spravodajskej časti večera v komerčnej cieľovke. Tam si polepšila v nedeľu na priemerný prime-time podiel 27 %, Joj dosiahla svoj nadpriemer výkonom pod 23 %.

Čítať viac...
Nahor