Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jesenné highlighty RTVS: Milujem Slovensko s novou dvojičkou, hlavná novinka odštartuje v najťažšej konkurencii!

RTVS pre túto jeseň pripravila bohatší zoznam nových programov.

Nové série overených programov nebudú tým jediným hlavným lákadlom verejnoprávnej televízie pre najbližšiu sezónu. RTVS si pre jeseň prichystala niekoľko nových formátov, ktoré rozloží do rôznych častí dňa a s niektorými chce zabojovať aj v prime-time.

Vôbec jej hlavnou novinkou je cestovateľská šou S úsmevom po Slovensku, ktorá je nadviazaním na formát Vo štvorici po Slovensku, ktorý v troch sériách vysielala Markíza. O novinke sme vás exkluzívne informovali ako prví, viac informácií nájdete v článku. So štvoricou cestovateľov, ktorými sú Marián Čekovský, Juraj Šoko Tabaček, Dominika Kavaschová a Jana Kovalčíková, a s ktorými Jednotka nakrútila celkovo osem epizód, vhupne do sezóny v mimoriadne náročnom slote.

Šou bude patriť od 3. septembra utorňajší prime-time a hlavný čas od 20:30. V rovnaký deň sa však na obrazovky vrátia jedny z najsledovanejších programov minulej jesene – Sestričky a Česko Slovensko má talent. Talent vlani na jeseň štartoval v nedeľnom prime-time ratingom 11,4 % a podielom 30,1 %, čím medziročne s úvodným vydaním série porástol, Sestričky sa uviedli počas utorňajšieho večera ratingom 9,1 % s podielom 25,2 %, v priebehu sezóny ale rástli aj k 10 a 11 ratingom. Kým Sestričky v utorky pobežia až do konca, Joj by mala Talent v tento deň ponúkať len prvé dva týždne. Jeho pravidelný slot bude v soboty večer.

S ďalšou večernou novinkou ráta RTVS v piatky. 13. septembra štartuje ôsma séria Milujem Slovensko, v ktorej po ročnej pauze opäť prevezmú kapitánske žezlo Adela Vinczeová a Dano Dangl. Kým aj v septembri bude Milujem Slovensko v dvojičke u s cestovateľskou šou Cestou necestou, ktorá ešte ponúkne premiérové diely, od októbra bude dvojicu tvoriť s novou talkshow Jarmily Lajčákovej-Hargašovej s názvom V dobrej spoločnosti.

Talkshow sa na obrazovky dostane od 4. októbra, vysielať sa bude v piatky o 22:00. Ponúkne nateraz 10 vydaní, v ktorých má Lajčáková privítať výnimočných hostí a odkrývať ako ich životné príbehy tak sa s nimi vybrať na miesta, ktoré majú najradšej či im zmenili život. Rovnako predstavia ich blízkych, ktorí zohrali v ich živote neopakovateľnú úlohu.

Premiéry sa na jeseň dočká aj nový detský seriál Kriminálka 5. C. Koprodukčná séria pripravovaná spoločne s ČT nájde svoje miesto v nedele od 15. septembra, Jednotka ju zaradí do ranného slotu o 9:00. Celkovo odvysiela 13 častí. „Nový detský seriál o partii mladých detektívov, ktorým sa podarí nielen odhaliť sieť nebezpečných pašerákov, ale aj spoznať krásu a bohatstvo flóry i fauny, ktorá obohacuje náš svet a silu skutočného kamarátstva. Seriál vznikol v koprodukcii RTVS, AFM, ČT a Zlínskymi ateliérmi. Dej sa odohráva v moravskom meste Zlín a na Slovensku v Manínskej úžine aj v Bratislave,“ uvádza RTVS.

Na Jednotku sa tiež vráti dokumentárna séria, tentoraz pod názvom Fetiše nežnej revolúcie. Miesto nájde od 17. októbra vo štvrtky o 21:30, celkovo RTVS odvysiela päť vydaní. Nadväzovať bude na zábavnú reláciu Zlaté časy, ktorá sa s premiérami vráti na štvrtky od 12. septembra. „Dokumentárny seriál nadväzuje na overený a divácky veľmi úspešný formát „Fetišov“, ktorý priťahuje pozornosť divákov rôznych vekových kategórií. Nežnú revolúciu priblíži cez súkromné archívy, príbehy obyčajných ľudí aj menej známe príbehy tých slávnejších o tom, čo sa dialo v ich životoch v roku 1989,“ uviedla televízia k sérii Fetiše nežnej revolúcie.

Od 7. septembra Jednotka opäť ráta so zábavnými šou Záhady tela a Neskoro večer, od 28. septembra k tomu RTVS avizuje nový hudobno-zábavný program 3 pódiá, ktorý bude nasledovať o 22:20. Tvárou novinky bude Peter Bič, ktorý bude viesť neformálne rozhovory s jeho hosťami nielen o hudbe ale aj ich živote. „Hlavnou časťou relácie je hudobná produkcia jednotlivých hostí, ale aj spoločné vystúpenia. Mapuje aktuálnu známu i nepoznanú hudobnú scénu predovšetkým na Slovensku, obohatenú o hostí z Českej republiky,“ uvádza sa k programu.

Čítať viac...
Nahor