Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jesenná sezóna odštartovala rozpačito: Búrlivé víno nehybne na jarných číslach, Divoké kone s prepadom!

Iba priemerne sa po intenzívnej kampani uviedla podvečerná novinka Joj Moja mama varí lepšie ako tvoja.

Jeseň 2015 odštartovali Markíza s Joj uprostred augusta prvými sezónnymi formátmi, pričom o úspechoch zatiaľ hovoriť nemôže. Televíziám v pondelok prialo aj počasie, no výsledky boli napriek tomu rozpačité.

Podvečer odvysielala televízna dvojka prvú epizódu svojej novej podvečernej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja. Súťažná relácia stihla svoju kampaň z jesenných projektov spustiť vôbec ako prvá, v úvode však dosiahla podľa našich informácií len priemerný staničný výkon 16,7 %. Relácia na prvý raz uhrala obdobný a v niektorých prípadoch lepší výkon ako Súdna sieň na jar. Markíza sa s premiérovými Rodinnými prípadmi udržala taktiež okolo priemeru stanice s podielom 23,1 %.

V nedeľu sa po letnom vyrovnanom súboji zväčšil rozdiel medzi hlavnými spravodajstvami televízií. Televízne noviny druhý deň po sebe udržali podiel okolo 33 %, bližšie boli skôr ku 34 %, Noviny Joj oproti nedeli mierne rástli, stále však zaostali za letnými výkonmi s podielom 25,5 %.

Najočakávanejším bol v pondelok súboj hlavných seriálov, ktoré sa po prázdninách vrátili na obrazovky. Búrlivé víno dosiahlo podľa našich informácií rating 8,9 %, čo predstavovalo podiel 25,7 %. Vínna sága si tak pri štarte šiestej série oproti slabej jari nepolepšila, v rámci pondelňajšieho prime-time výkonu Markízy skončila pod jej hodnotou. Seriál sa však stal najsledovanejším programom dňa.

Kým Búrlivé víno sa potrebuje odlepiť od jarných čísel, Divoké kone by ich rady zopakovali. S prvou časťou druhej série sa im to však nepodarilo, keď klesli na podiel 18,2 % s ratingom 6,3 %. Pre seriál ide o jeden z najslabších výkonov. Aj s ďalším programom sa držala vpredu Markíza, šou Vo štvorici po Slovensku vlakom podielovo nerástla ani v neskoršom čase, uhrala share pod 24 %. Finále 10. série Kostí na Joj sa blížilo k 16-tim percentám.

Medzi menšími stanicami panovali v pondelok hody. Vysoko sa dostalo Dajto s Gladiátorom a podielom nad 7 %, Hoď svišťom a rovnako aj film Útek zo Sibíri na Plus získali share 6,5 %. Doma sa s Mentalistom blížila k 7 %, Dila s prvou časťou klesla pod 6 %, s druhou sa už štverala k desiatke. Darilo sa aj Wau, keď kriminálky CSI Miami aj CSI Las Vegas sa hýbali okolo 3 %.

Čítať viac...
Nahor