Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jesenná sezóna môže odštartovať už o mesiac! Markíza spúšťa kampaň na Superstar (video)

Po televíznej dvojke nasadzuje kampaň pre prvý jesenný projekt aj Markíza, štartuje promo na jeden z highlightov. Tento rok sa očakáva skorý nástup jesenných štruktúr.

Promovanie jesenných projektov sa rozbieha naplno. Joj už necelý týždeň upútava na access novinku Moja mama varí lepšie ako tvoja, pričom od nedele sa Markíza pridáva s prvým teaserom na jej ťažiskovú spevácku šou Superstar.

Líder odhalil podobu kampane len koncom minulého týždňa a tým tak naznačil spustenie jej teasingovej fázy. Koncept kampane štvrtej federálnej Superstar je postavený na porotcoch Superhrdinoch hľadajúcich najväčší spevácky talent, zahrá si aj Pyco. Prvý spot úvodnej fázy avizuje príchod „superporoty“, zatiaľ odhaľuje iba ich siluety. Markíza s Novou po grafickej stránke využívajú manuál z novej éry v roku 2013.

Prvý spot teasingovej fázy Superstar 2015

Postupné nasadzovanie kampaní k jesenným projektom naznačuje to, o čom sa v televíznom zákulisí čoraz hlasnejšie šušká. Už dlhšie sa hovorí nielen o asi najtvrdšom boji medzi Markízou a Joj, ale aj o jeho skoršom začiatku, než býva zvykom. Sezóna sa tradične oficiálne naplno rozbieha nasadením ťažiskových projektov, pričom podľa viacerých informácií nie je vylúčené, že aj tie najnákladnejšie programy odštartujú už uprostred augusta.

To je v prípade hlavných sezónnych šou nezvyčajné. Televízie dosiaľ neboli zvyknuté štartovať ich hlbšie v auguste, dialo sa tak skôr pri seriáloch. Posledné ťažiskové programy jesene komerčných staníc štartovali na prelome augusta a septembra, Talentmania začala 29. augusta 2010, Let´s Dance 5 zas 9. septembra 2011, MasterChef sa uviedol 27. augusta 2012. Česko Slovensko má talent na Joj odštartovalo prvou sériou v rovnaký deň ako Talentmania, druhý ročník začal 4. septembra 2011, tretí 9. septembra 2011 a štvrtá séria sa uviedla až 15. septembra 2013. Šou Vila Rozborila V siedmom nebi začínala 7. septembra 2014.

Bude zaujímavé sledovať, ako a kedy nakoniec televízie jesenný boj odštartujú. Už v minulosti bolo zvykom, že mnohé jesenné seriály či série seriálov začínali uprostred augusta, Búrlivé víno sa minulý rok vrátilo už 18. augusta, Panelák sa po lete objavil na obrazovke neskôr ako rok pred tým, konkrétne 25. augusta 2014. V súčasnosti sa očakáva, že Markíza Búrlivé víno napriek jarnému prepadu skúsi opäť nasadiť na večer.

Čítať viac...
Nahor