Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Moderátorom exotickej šou Markízy bude Mitaš, potvrdený názov aj odhalené oficiálne logo!

Kľúčový projekt lídra pre najbližšiu sezónu odhaľuje meno moderátora.

Licencovaný projekt Survivor sa po rokoch vracia na slovenské aj české obrazovky. Kým Markíza má to svoje natáčanie v blízkosti poloostrova Caramoan na Filipínach za sebou, na rovnakom mieste ju aktuálne vystriedala česká Nova. Tá svoju verziu šou uvedie ako Robinsonov ostrov, pričom vychádza z variácie názvov šou v zahraničí. Vo viacerých krajinách je šou nazvaná podobne či rovnako ako vôbec prvá televízna séria formátu Survivor na svete, ktorá sa vysielala pod názvom Expedition Robinson. Moderátorom sa stane Ondřej Novotný, známy najmä ako komentátor bojových športov na Eurosporte či Nova Sport.

Aktualizácia: Meno moderátora sa pritom črtá už aj pri markizáckej verzii Ostrov. Ako už potvrdila informácie Markíza, stane sa ním jedna z najvýraznejších tvárí Búrlivého vína, ktorá aktuálne zmizla z obrazoviek, Marián Mitaš. Toho si Markíza drží ako svoju tvár napriek tomu, že sa po konci vo vínnej ságe na jej obraze pravidelne neobjavuje.

Iba pred pár mesiacmi sa pritom medzi televíziami odohrala zákulisná scéna o Mitaša, po ktorej musel herec skončiť na obrazovke Joj. Stal sa totiž súčasťou off-timeovej relácie Postavíme, opravíme, zveľadíme, čo sa však lídrovi nemalo páčiť a podľa niektorých informácií sa mal Mitaš vzdať moderovania sprievodnej rubriky v magazíne pod tlakom Markízy. Nebolo by prekvapením, ak by ponuku moderovať Ostrov dostal Mitaš v náväznosti na tieto udalosti, čím by mu televízia dala dostatočne veľký priestor na realizáciu a udržala ho u seba.

Herca si za moderátora vybrala pri vlastnej verzii šou Survivor v minulosti aj Prima. V roku 2006 do projektu Trosečník angažovala Mareka Vašuta, ktorý bol podľa viacerých divákov veľkým krokom vedľa. Nebolo to prvýkrát, čo herci nepotvrdili svoje kvality v úlohe moderátorov.

Markíza ohlásila realizáciu exotickej šou v decembri 2015 spustením náborovej kampane. Od apríla do júna už absolvovala s vybranými súťažiacimi nakrúcanie. Na Úrade priemyselného vlastníctva si už nechala zaregistrovať aj možné variácie loga. Prostredníctvom fotografie s Mitašom Markíza odhalila definitívnu podobu loga, ktorá vychádza z jednej z registrovaných verzií, a zároveň potvrdila dosiaľ pracovný názov Ostrov ako oficiálny.

marian mitas ostrov1

 

Registrované variácie loga Markízou
ostrov verzia loga 2 ostrov verzia loga prelstit porazil prezit

Logo českej verzie Robinsonův ostrov
robinsonuv ostrov logo

Základ formátu Survivor vznikol v roku 1992 vo Veľkej Británii, prvá televízna séria sa na obrazovku dostala vo Švédsku v roku 1997 pod názvom Expedition Robinson. V roku 2000 prišla šou pod názvom Survivor na americký trh. Vysielala sa už približne v 50 krajinách sveta, mimo iného aj v susednom Česku, kde vznikla jedna séria v roku 2006 pod spomínaným názvom Trosečník. Zo základu formátu Survivor vznikla aj jojkárska šou Celebrity Camp v roku 2007.

Titulná foto: dánska verzia šou Survivor

Čítať viac...
Nahor