Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jeseň s prvým prekvapením: Kredenc môže po troch rokoch zmiznúť z obrazovky!

Skeč šou v posledných dvoch sezónach prišla o sledovanosť, Markíza pre dôležitú jeseň stavia na istoty.

Silná zostava hercov, ktorá sa túto jar ešte rozšírila, môže mať o jeden televízny projekt menej. Budúcnosť skeč šou Kredenc, ktorá tri roky patrila k stabilným programom Markízy, je aktuálne neistá a po prvýkrát môže na obrazovkách chýbať.

Markíza skladá pre najbližšiu jeseň čo najsilnejší program, pričom sa zdá, že Kredenc v ňom nemusí mať miesto. Televízia podľa našich informácií nepripravuje nové vydania skeč šou a sústreďuje sa na iné projekty.

Hlavným dôvodom pravdepodobnej stopky pre Kredenc je nízka sledovanosť, s ktorou sa program posledné dve sezóny potýkal. Slabé výkony donútili Markízu presunúť šou do hlbšieho času okolo 23:00, kde rovnako prepadával. K rozhodnutiu dať Kredencu pauzu mohlo rovnako prispieť aj tehotenstvo hlavnej aktérky Zuzany Šebovej, ktorá sa na istý čas vytratí z obrazoviek. V Kredenci s ňou účinkuje aj Michal Kubovčík, ktorý sa bude chcieť taktiež venovať novému prírastku do rodiny. V Hornej Dolnej by chýbať nemali, Markíza nové časti pripravuje už dlhšie.

Kredenc štartoval v novembri 2014 ako novinka, ktorá po rokoch prevzala štafetu po legendárnom S.O.S. Zároveň nadviazal na skeč šou Haló, ktorú v rokoch 2012 a 2013 vysielala Joj a stala sa v obsadení aj obsahu základom pre Kredenc. Šou zaznamenala veľký úspech, uspela pri štartu, prvú kompletnú sezónu uzavrela v máji 2015 na rekordných číslach. O rok už bola situácia ale opačná. Kredenc začal padať na jar 2016, definitívny zlom nastal v novembri, kedy v priebehu jedného mesiaca stratil 3 % divákov a Markíza ho nakoniec odsunula do neskoršieho času. Televízia sa pokúsila skeč šou posilniť príchodom nových tvárí, jar 2017 ale pre Kredenc dopadla najhoršie od štartu programu.

Čítať viac...
Nahor