Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jeseň prinesie viacero nových seriálov: Joj potvrdzuje nasadenie prvých z nich, vytiahne aj sériu od tvorcu Mostu!

Kým Markíza staví najmä na osvedčené série z predošlých sezón, Joj má nasadiť viaceré novinky. Prvé z nich už potvrdila.

Dokým v prvej polovici roka seriálové novinky predstavovala najmä Markíza, v najbližšej sezóne by ju mala nahradiť Joj. Do vysielania by sa na jeseň malo dostať hneď niekoľko jej pripravovaných projektov, ktoré sa tak zaradia k doterajším tohtoročným novinkám. Z nich v rámci staničného priemeru uhrala iba jarná koprodukčná séria Strážmajster Topinka na Jednotke, Markíza uviedla nové komediálne seriály Autoškola a Kameňák, oba neuspeli. Seriálové spracovanie kultovej komédie k tomu Markíza sťahovala z obrazovky už v polovici vysielania.

Aktuálne sa už na nástup hneď niekoľkých noviniek pripravuje Joj, ktorá pokračuje v príprave najmä kratších projektov. Naďalej tak nasadzuje vôbec najviac nových sérií, čo by mala potvrdiť aj v najbližšej sezóne.

Joj už dávnejšie uviedla, že práve na jeseň odvysiela pôvodnú televíznu verziu mysteriózneho trileru Trhlina, ktorému sa podarilo vyvolať veľké očakávania a vo filmovej úprave prilákať do kín v novodobej histórii Slovenska vôbec najviac divákov. Tvorcovia pri televíznej verzii avizujú trojdielnu minisériu, na tri časti bol rozdelený aj samotný film.

Ďalšou aktuálne už potvrdenou novinkou, s ktorou chce Joj vyrukovať na jeseň, je komediálna séria Hrobári, s ktorou má na obrazovky priniesť netradične žáner čiernej komédie. Scenár nového seriálu napísal Petr Kolečko, ktorý stál rovnako za scenárom jarného seriálového fenoménu v Česku Most!.

Hrobári sú podľa pôvodných informácií kratšou sériou, minutáž epizód sa má pohybovať okolo 30 minút, pričom televízia ešte počas minulého leta nakrútila spolu 8 častí. Výroba prebiehala v Modre a okolí, resp. vo vidieckom prostredí na západnom Slovensku.

Čierna komédia má priniesť príbehy rodiny Pipasíkovcov, ktorá prevádzkuje netradičnú rodinnú firmu – pohrebníctvo. “Smrť si nevyberá, nad smrťou nikto nezvíťazí – ani bohatstvo, ani sila, ani mágia, ani lieky. Keďže finančná situácia rodiny závisí od počtu pohrebov, chtiac-nechtiac rodina bojuje o každého nebožtíka, aby prosperovala. Ale! Pipasíkovci sú ľudia, ktorým záleží, aby rozlúčka so zosnulým bola naozaj na úrovni, s úctou a potrebnou pietou. Lež, človek mieni, život mení…” uviedla Joj v anotácii.

Hlavné postavy v seriáli stvárnia Zuzana Mauréry, Csongor Kassai, Jiří Langmajer, Michal Režný, Ľudmila Molinová, Jana Oľhová či Robo Jakab. V epizódnych postavách si zahrajú okrem iných Kristína Svarinská, Lukáš Latinák, Juraj Durdiak alebo Peter Kočiš.

Do vysielania sa už na jeseň má definitívne dostať aj dlhšie očakávaná komediálna séria Delukse. Hovoriť sa o nej začalo ešte koncom roka 2016, kedy ju Joj predstavila v rámci klientskej brožúry, nakoniec sa do jej výroby pustila vlani.

Joj po pôvodnom avíze nakrútiť osem dielov pripravila nakoniec 16 epizód v dĺžke tradičného prime-time seriálu, jedna časť by tak mala trvať okolo 45 minút. Každá pritom prinesie uzavretý príbeh, dej prepájajú osudy hrdinov hotela. S nasadením podľa prvých správ má počítať skraja novej sezóny. Televízia pre nový seriál vybudovala v bratislavských štúdiách kompletne ateliéry luxusného hotela, v ktorom sa bude celý seriál odohrávať.

“Hlavným dejiskom bláznivej komédie sú chodby luxusného hotela, v ktorom by ste chceli bývať, ale nie pracovať. Pod palcom ho majú riaditeľka Adela s jej žiarlivým manželom, prefíkaný manažér Daniel, ten najpopletenejší recepčný Viktor a šéfkuchár, ktorý je najcholerickejším michelinským maniakom na Slovensku. A ako to už v bláznivej komédii býva, v každej epizóde sa v hoteli ubytuje niekto, kto hotelový personál poriadne preskúša… Seriál je postavený na zaujímavých a rôznorodých charakteroch, ktoré sa dostávajú do nezvyčajných, až neuveriteľných problémov a komických situácií. Sú nútení naplno zabrať, aby sa týchto životných prekážok a bizardných situácií zbavili. Bojujú teda nielen s bláznivým šéfom, ale snažia sa vyjsť v ústrety aj hotelovým hosťom, ktorých niektoré požiadavky nesúvisia s kostolným poriadkom,” uviedla Joj v anotácii.

Kompletný zoznam hlavných resp. pravidelných postáv tvoria Alexander Bárta, Zuzana Fialová, Gabriela Marcinková, Daniel Fischer, Ľuboš Kostelný, Ivan Vojtek, Ľubomír Paulovič, Richard Stanke, Dominika Žiaranová, Tony Porucha, Iveta Pagáčová, Pavol Plevčík a Karol Trnka. V epizódnych úlohách sa majú predstaviť mimo iných Gabriela Dzuriková, František Kovár, Roman Pomajbo, Miroslav Noga, Robo Jakab, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Zdena Studenková alebo Diana Mórová.

Zoznam jesenných seriálových noviniek by nemusel byť konečný. Prípadné ďalšie novinky by mali byť potvrdené v ďalšej časti leta. Už teraz je však jasné, že sa do vysielania dostanú nové série viacerých otvorených seriálov, Markíza sa bude spoliehať najmä na druhú sezónu Sestričiek a štvrtú sériu Oteckov, stabilné čísla očakáva aj od pokračovania Susedov či Hornej Dolnej. Joj aktuálne nakrúca tretiu sériu Za sklom, s ktorou ráta rovnako na jeseň, v druhej sérii zároveň dovysiela sitkom Ministri.

Čítať viac...
Nahor