Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jeseň na RTVS: Nový formát od tvorcov Milujem Slovensko, nová Dvojka aj viac správ!

Telerohlas predstavil svoje jesenné plány, prináša niekoľko noviniek.

RTVS sa s každou sezónou snaží posúvať ďalej a túto ambíciu chce napĺňať aj počas nadchádzajúcej jesene. Okrem výraznej zmeny, ktorá čaká na Dvojku, posilňuje aj program Jednotky a pokračuje v presadzovaní priorít, ktorými sú pre RTVS spravodajstvo, hraná tvorba a detské programy.

Medzi novými formátmi okrem už známeho seriálu Doktor Martin je potvrdený nástup novej dokumentárnej relácie Cestou necestou. Ako vás už portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval, vysielať ho bude Jednotka v piatky po Milujem Slovensko o 21:40 a to od 4. septembra. Ide o kulinársku reláciu, v ktorej televízia zoberie divákov do rôznych kútov sveta. „Gastronomický cestopis, kde cez oči a ústa Slovákov dlhodobo žijúcich v zahraničí predstavujeme chute a vône miest sveta,“ popisuje magazín televízia. K dispozícii by mala mať 15 častí s dĺžkou okolo 30 minút.

Ďalšou novinkou bude zábavná šou Domov, sladký domov, ktorú chce Jednotka etablovať vo štvrtky o 20:20. Šou by mala odštartovať 17. septembra. RTVS týmto krokom rozširuje počet okien v prime-time s pôvodnou tvorbou, pričom spoločne s reláciou Nikto nie je dokonalý obsadí zábavnými formátmi až tri sloty o 20:20 v pracovnom týždni. Televízia uvádza, že ide o novú šou od tvorcov Milujem Slovensko, režírovať ju bude Rado Štefanov.

Nový formát pribudne aj v popoludňajšom pásme. Na jednej z hlavných slovenských staníc sa po dlhom čase objaví opäť hudobná relácia, keď Jednotka na soboty od 5. septembra o 10:50 pripravuje nový hudobný formát Hudba made in Slovakia. Jeho moderátorom bude kontroverzný raper Tomáš Hafner, ktorý bude v relácii mapovať slovenskú mainstreamovú a alternatívnu hudobnú scénu.

RTVS zároveň napĺňa plány ohľadom posilňovania spravodajstva. Od 7. septembra pribudnú každý pracovný deň ráno od 8:00 na Jednotke Ranné Správy RTVS, v piatky po relácii Cestou necestou zas od 11. septembra pribudne relácia Večerné Správy RTVS. Televízia taktiež rozširuje záber Krátkych Správ RTVS. Tie v súčasnosti chodia večer po športovom súhrne Góly, body, sekundy, pribudnú aj medzi Duelom a 5 proti 5. Naďalej pokračujú poludňajšie a popoludňajšie správy o 16:00. Televízne spravodajstvo posilní na Dvojke napríklad aj nová športová relácia GBS+.

Z akvizičných noviniek okrem seriálu Pán Selfridge, o ktorom vás informoval portál Mediaboom.sk, uvedie Jednotka od 22. septembra v utorky o 21:30 americkú sériu Reckless. RTVS ju bude vysielať pod názvom Nerozvážni. Ide o seriál stanice CBS s premiérou v roku 2014, ktorý bol 13. časťou ukončený. „V meste Charleston sa v jedno dlhé a horúce leto stretáva mladý advokát Roys atraktívnou a úspešnou prokurátorkou Jamie. Spojí ich spoločný prípad, v ktorom majú za úlohu vyriešiť nezvyčajný spor sexuálneho škandálu z radov príslušníkov polície,“ píše o seriáli televízia.

V pondelky až piatky o 17:00 bude Jednotka vysielať premiérové časti 5. a 6. série seriálu Doktor z hôr, predchádzať mu o 16:30 bude francúzska dokumentárna séria Úžasné krajiny. Z detských formátov pokračujú na hlavnom kanáli Fidlibum, Fidlibumove rozprávky, Trpaslíci, Daj si čas a Zázračný ateliér.

RTVS k novej sezóne nasadzuje aj kompilát. Postavený je na septembrovom návrate známych formátov a zároveň štarte nových projektov. Prehľad dátumov návratu nových častí pôvodných formátov Jednotky nájdete v tomto článku.

Podrobné informácie o jesennej novej štruktúre Dvojky RTVS nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor