Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Rádio

Jemné oslavujú 8. narodeniny. V rádiu hosťovalo množstvo hudobných hviezd

Rádio Jemné zajtra oslávi 8. narodeniny od svojho vzniku. V priebehu rokov prešlo mnohými zmenami, tie najväčšie nastali v ostatných mesiacoch. Rádio sa narodeniny rozhodlo osláviť dnes a to s množstvom hudobných hostí.

Jemné melódie dnes oslavujú narodeniny. Napriek tomu, že rádio začalo vysielať 8. mája 2006, pre zajtrajší štátny sviatok Jemné oslavujú už dnes. Oslavy prebiehajú počas celého dňa, kedy sa súčasťou vysielania stávajú známe mená slovenskej populárnej scény. „Sme radi, že sme naše narodeniny mohli spojiť so skvelou hudbou a našim poslucháčom sme mohli priniesť naživo mnoho skvelých hudobníkov od rána až do večera,“ hovorí Andrea Diková, programová a marketingová riaditeľka rádia Jemné. V štúdiu sa vystriedali Lenka Filipová, Meky Žbirka, Richard Müller s Braňom Kostkom, Ján Baláž z Elánu, Maťo Ďurinda z Tublatanky, zahrali Peter Bič Projekt, Katka Knechtová aj Kristína.

Rádio zároveň pripravuje súťaž, v ktorej budú Jemné denne rozdávať peniaze. Napodobnia tak konkurenčný Expres či Fun Rádio. Poslucháčom však chce každý deň rozdať spolu až 9 000 eur. „Ďakujeme našim poslucháčom, že sú s nami už 8 rokov. O pár dní budú mať opäť dôvod oslavovať, prinesieme im súťaž, v ktorej môžu vyhrať až 3×3000 eur každý deň,“ povedala pre Mediaboom.sk Diková. Expres aktuálne rozdáva 2x denne po 1 000 eur, Fun Rádio ponúkalo v priebehu marca stovky eur so súťažou Zarábaj ušami.

Jemné Melódie prešli výraznou zmenou v druhej polovici roka 2011, kedy upravili nielen svoju zvukovú grafiku, ale predstavili aj nové logo. Novinky sprevádzala aj výrazná kampaň v televíziách a printoch. Začiatkom roka 2013 rádio predstavilo nový web, ktorý má dodnes, zároveň opäť aktualizovalo svoj hudobný obal. Zásadnou zmenou bolo v jingloch vynechanie slova „melódie“ a názov rádia sa komunikoval už iba „Jemné“.

Aj ďalšie zmeny v roku 2013 sprevádzali priamo vysielanie, keď rádio v priebehu roka pridávalo do playlistu aj rýchlejšie piesne a začalo sa profilovať univerzálnejšie. Začiatkom tohto roka Jemné upravili programovú štruktúru, poslucháčom ju predstavili 27-hodinovým maratónom s Táňou Šúrovou, ktorá v štúdiu privítala 27 hostí.  V polovici marca 2014 Jemné zmenili majiteľa, stal sa ním Michal Holík, ktorý je majiteľom spoločnosti Condorum, ktorá prevádzkuje siete Terno a Moja Samoška. Holík bol podozrievaný z prepojenia na finančnú skupinu J&T, ktorá vlastní aj Joj, nový majiteľ Jemných to však odmieta. „Finančná skupina by toto rádio kúpiť ani nemohla, keďže vlastní celoštátnu televíziu a zákon krížové vlastníctvo zakazuje,“ povedal pre Hospodárske noviny.

Aktuálne logo Jemných Melódií
jemne melodie

Prvé logo Jemných Melódií

jemne melodie stare logo

Čítať viac...
Nahor