Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jednotke sa minuli premiéry 5 proti 5: Nakrúca v špeciálnom režime, rodiny súťažia cez obrazovky!

RTVS sa rovnako ako Joj rozhodla aj v čase koronakrízy nájsť spôsob, ako pokračovať vo vysielaní hlavného podvečerného programu, šou 5 proti 5 zažije najnetradičnejšie vydania od štartu.

Joj a RTVS sa aj v čase koronakrízy snažia aspoň minimálne pokračovať v nakrúcaní premiérových dielov vybraných nespravodajských programov. Po Inkognite, Neskoro večer, Sedmičke či Moja mama varí lepšie ako tvoja sa do nakrúcania v špeciálom režime pustili aj tvorcovia podvečernej súťažnej šou 5 proti 5, ktorá zažije absolútne netradičné podmienky.

RTVS v záujme zachovania bezpečnosti okrem vylúčenia publika prišla s mimoriadne netradičným opatrením. Naďalej budú v hre proti sebe súťažiť dve rodiny, avšak každá izolovaná vo vlastnej miestnosti.

„V štúdiu sa tak ako doteraz stretnú dve rodiny, avšak každá z nich bude mať vyhradený priestor s vlastným stolíkom pre tlačidlo. „V štúdiu sa tak ako doteraz stretnú dve rodiny, avšak každá z nich bude mať vyhradený priestor s vlastným stolíkom pre tlačidlo,“ uvádza RTVS.

Rodiny budú v štúdiu „prítomné“ prostredníctvom veľkých LED obrazoviek, ktoré tvorcovia postavili pred tradičné stolíky s rodinami. Moderátor Andrej Bičan sa tak bude k rodinám prihovárať cez obrazovky a osobný kontakt tak bude minimalizovaný.

Zrušili sme teda akékoľvek podávanie rúk, ktoré bolo v minulosti súčasťou koloritu našej hry a keďže sme pri natáčaní znížili počet osôb na najvyššiu možnú mieru, tak budú proti sebe súťažiť dve rovnaké rodiny päť relácií,“uviedla dramaturgička RTVS Adriana Hanzelová.

RTVS ešte aj dnes vysiela vopred nakrútené premiéry 5 proti 5 v normálnom režime. Minú sa jej však do stredy, s novými špeciálnymi vydaniami nadviaže plynule od štvrtka 23. apríla.

Okrem podmienok v štúdiu sa sčasti menia aj pravidlá hry. „Každej rodine, ktorá v danej časti relácie zvíťazí, sa pripíše na konto suma, ktorú si vybojovala. Po piatich reláciách sa všetky vyhraté peniaze zrátajú a vyplatia obom rodinám. Tá s vyššou sumou postupuje do ďalších piatich relácií, pričom v ďalšom cykle začína opäť s nulovým kontom proti novej rodine,“ informuje televízia.

Súčasťou špeciálnych vydaní nakrúcaných v prísnych podmienkach v dôsledku pandémie bude aj SMS hra určená pre divákov. „V rovnakom cykle sme pripravili aj možnosť, ako sa do 5 proti 5 môžu aktívne zapojiť  diváci, ktorí zostávajú doma. Dostanú otázku z našej databázy a prostredníctvom SMS môžu posielať odpoveď, ktorú považujú za TOP. Na šiesty deň vyžrebujeme zo správnych odpovedí jedného, ktorý získa finančnú odmenu,“ dodala Hanzelová.

Čítať viac...
Nahor