Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Jednotka vyráža do boja s novým pôvodným seriálom Kolonáda! Mika si od nej sľubuje veľa

Prečítajte si všetky informácie o pôvodnej novinke RTVS!

RTVS oddnes vyhradí svoj nedeľný večerný slot pre nový pôvodný seriál Kolonáda. Novinka z pôvodnej tvorby verejnoprávnej televízie sa začala nakrúcať v druhej polovici leta 2013 v kúpeľnom meste Turčianske Teplice, vyrábalo sa aj v Bratislave či Martine. RTVS na čele s generálnym riaditeľom Václavom Mikom sa rozhodlo opätovne naštartovať výrobu vo vlastných kapacitách, pričom verejne priznal obavy po dlhoročnom zanedbávaní vývoja vo vlastných radoch. „Je to aj riziko, ale ak nebudeme tvoriť, tak sa to nenaučíme,“ povedal na tlačovej besede. Napriek tomu netají, že má od seriálu veľké očakávania.

kolonada„Kolonáda je v prvom rade jedným z prvých naplnení našej ambície prinášať divákom vlastnú dramatickú tvorbu. Je veľmi dôležité, že sa nám spoločne s tvorcami a vôbec celým štábom podarilo opäť priniesť pôvodný seriál, ktorý bol pripravovaný a vyrobený na pôde RTVS. Je to nielen deklaráciou našej stratégie prinášať divákom kvalitnú domácu produkciu, ale aj záväzku produkovať formáty tak, aby sme do ich tvorby zapájali hlavne ľudí z interného prostredia a naplno využili ich kreatívny, produkčný a umelecký potenciál,“ povedal ďalej Mika.

Režisérsky sa pod seriál podpísal Stanislav Párnický, ktorý má na konte nespočetné množstvo úspešných produkcií ako seriál Straty a nálezy, filmovú sériu Nesmrteľní či televízny film Čerešňový chlapec. V hlavných úlohách sa predstavia Pavol Višňovský, Andrea Karnasová, Marek Geišberg či Kamila Magálová. Vzniklo celkovo trinásť častí. K seriálu vznikla aj pôvodná pesnička, naspieval ju Peter Cmorik (video nižšie).

Oficiálna anotácia:
kolonadaNový slovenský seriál z prostredia kúpeľov, kam si pacienti chodia liečiť nielen telo ale aj dušu.
30- ročný Adam Bernát má dobrý život. Pred sebou sľubnú kariéru ortopéda, doma sa o jeho pohodlie stará skvelá mama a rozumie si aj s druhou rodinou svojho otca, najmä s jeho mladou ženou Zuzanou. Všetko však zmení jedna vášnivá noc, po ktorej sa Adam rozhodne opustiť bezpečné zázemie rodiny a veľkého mesta. Odchádza do malých kúpeľov aby začal odznova.

hrajú: Marek Geišberg, Pavol Visňovský, Andrea Karnasová, Vladislav Plevčík, Kamila Magálová, Jana Hubinská, Kamil Mikulčík, Tomáš Krištof, Katarína Kolajová, Ivo Gogál, Jozef Švoňavský, Vladimír Jedľovský, Ladislav Kerata, Ondřej Daniš, Silvia Barčíková, Peter Kočiš, Zuzana Porubjaková a ďalší
námet: Richard Pupala
storyline: Richard Pupala Ivan Bobčík Katarína Uhrová
scenár: Scarlett Čanakyová
scénický výtvarník: Oto Hausler kostýmová výtvarníčka: Ľubica Jarjabková
hudba: Ľubica Malachovská- Čekovská
zvuk: Ján Grečnár
strih: Marek Kráľovský
kamera: Laco Kraus
réžia: Stanislav Párnický

Titulná pieseň k seriálu Kolonáda

Upútavka k seriálu Kolonáda

Čítať viac...
Nahor