Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jednotka uspela s futbalom, Joj si opäť pomohla Talentom! Televízne noviny posilnili

Hlavné správy Markízy po pár neúspešných dňoch zlepšili výkon, ešte stále na svoj priemer nestačili. Joj v accesse s náhlou zmenou programu, opäť na pomoc zavolala reprízy Česko Slovensko má talent, ktoré jej popoludní uhrali v utorok rekord.

Do utorňajšieho súboja sledovanosti prehovorila tento raz Jednotka RTVS s futbalom. Priamy prenos Superpohára EUFA, o ktorý bojovala víťazná FC Barcelona proti FC Sevilla, uhral v 12 – 54 nadpriemerné podiely 11 a 12 %, v 12+ dokonca atakoval 13 % a s druhou časťou sa dostal nad 15 %.

Markíza aj Joj oproti pondelku s hlavným programom klesli. Zámena manželiek potvrdzuje v ostatných dňoch pád, keď dosiahla len 21 %, aj Vinári mali slabší deň, keď s predposlednou časťou prvej série uhrali share nad 19 %. Druhý diel Zámeny manželiek už padol na Markíze pod 19-tku, Kosti sa dostali len pod 14 %. V tomto čase silnel futbal. Po jedenástej už bola lídrom Joj s Taxi a podielom pod 17 %, Škorpión uhral len menej než 15 %.

Menšie stanice zažili výkyv. Najviac sa darilo Dome, ktorej Mentalista sa vrátil k 6 %, rekord však zažila Doma, ktorej Dila dosiahla na zatiaľ najvyšší rating 2,4 % pri prvej časti. Podielovo to znamenalo menej prekvapivú hodnotu nad 8 %, čo odzrkadľuje väčší počet divákov pri obrazovke. S druhou časťou sa už Dila dostala na klasiku 1,8 % ratingu s podielom takmer 10 %. Vyrovnane vlažný večer mali mužské stanice, Železná päsť na Plus aj Sexi roztlieskavačka na Dajto sa hýbali okolo 4 %. Po silnom pondelku poklesla Wau, CSI Miami a CSI Las Vegas uhrali pod 2 a takmer 3 %.

Negatívny vývoj sledovanosti Televíznych novín z posledných dní Markíza pretrhla. Jej hlavné správy sa po čase vrátili vyššie nad tridsiatku, v utorok mali uhrať 33,5 %. Noviny dosiahli tento raz podiel nad 27 %. Podobne ako minulé leto aj tento rok výkonnosť Televíznych novín ale padá. Minulý rok v letných mesiacoch opustili definitívne hranicu 40 % a padli stabilne k okoliu 35-ky, tento rok je pokles podobný avšak k hodnotám okolo 30 %.

Joj sa v utorok uchýlila k náhlej programovej zmene, keď jej v pondelok prepadla reprízová séria Ako som prežil. Na čas 17:30 nasadila zostrihy z Česko Slovensko má talent, na prvý raz uhrala podiel pod 16 %. Rekord dosiahli reprízy divadelných kôl talentovej šou popoludní, kde sa prvý raz dostali nad 30 %. Joj bola v tomto čase lídrom.

Čítať viac...
Nahor