Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jednotka štartuje televízny experiment: Mileniánov prepojí so staršou generáciou, prinesie nečakané emócie!

Vzdiaľujúce sa generácie našich starých rodičov a dnešných študentov sa pokúsi RTVS spojiť v netradičnej televíznej šou, v ktorej vzniknú aj nečakané priateľstvá.

Televízie na jeseň pokračujú v nasadzovaní nových projektov. Najbližší týždeň sa okrem tretej série kriminálky Za sklom, nového komediálneho seriálu Hrobári či novej talkshow V dobrej spoločnosti uvedie aj netradičný projekt s názvom Stará škola, ktorý prinesie na obrazovky nový televízny experiment.

Pustila sa doňho verejnoprávna televízia, ktorá v priebehu desiatich častí dokumentárnej televíznej šou prinesie hlbší pohľad do sveta staršej generácie konfrontovanej nielen so svojou minulosťou, ale aj dnešným moderným svetom, pričom seniorov prostredníctvom rôznych spojení prepojí s dnešnou mladou generáciou mileniánov. V prvej časti prinesie ich prvé zoznámenie, príbehy jednotlivých aktérov a postupne bude sledovať, ako sa bude vyvíjať ich vzťah a tiež pohľad na ich rozdielne svety.

„Prvý diel dokumentárneho seriálu Stará škola nám predstavuje názory hlavných protagonistov, ktorí patria do kategórie dôchodcov. Spomínajú si na svoje školské obdobie a porovnávajú ho so súčasnou mentalitou detí a mládeže. V tomto kontexte sa zaoberajú aj možnými hlavnými hrdinami, ktorými sú práve mladí ľudia účinkujúci v neskoršej časti. Počas diskusie prechádzajú aj úsmevnými pasážami, no najmä sa venujú otázkam, akí budú žiaci, ktorým sa majú venovať a usilovať sa s nimi nadviazať medzigeneračný dialóg. Ďalej sú nám predstavení hlavní protagonisti – žiaci základných a stredných škôl, teda konkrétne dvojice s ich sociálno-spoločenským pozadím, teda rodinným zázemím. Dozvedáme sa príbehy vyhranených osudov, mnohokrát i s tragickým kontextom. Po predstavení sa stretávajú dvojica mladých ľudí s ich seriálovými „učiteľmi“, seniormi. Postupne sa „oťukávajú“ a bližšie spoznávajú. Sledujeme ich prvé, ešte nesmelé kroky k spoločnému poznaniu,“ uvádza RTVS.

Už teraz televízia naznačuje, že napriek neraz veľkej rozdielnosti generácií, prinesie experimentálna séria výnimočné spojenia, priateľstvá aj nečakané emócie, ktoré dokážu, že na veku mnohokrát nezáleží.

Novú televíznu šou nasadzuje telerozhlas na hlavnú Jednotku, a to do premiérového utorňajšieho večera, kde už v septembri odštartovala jednu z ťažiskových jesenných noviniek S úsmevom po Slovensku. Doku seriál Stará škola odštartuje v utorok 1. októbra o 21:20.

Čítať viac...
Nahor