Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jednotka so zábavou boduje: Záhady tela odštartovali úspešné, Čo ja viem v piatok lídrom!

Verejnoprávna novinka si viedla víťazne v univerzálnej cieľovke, už tradičný kvíz s Merčiakom vyhral aj u mladých divákov.

NEDEĽA: Tvoja tvár ani 1890 veľkonočný nárast neudržali! Markíza a Joj ďalší týždeň v prime-time vyrovnané

PIATOK: RTVS sa so zábavou darí. Prvýkrát sa v tradičnom piatkovom okne objavila tradičná jarná šou Čo ja viem, ktorá sa hneď dostala do čela. Sledovať ju u mladých malo podľa našich informácií 7,8 % divákov a podiel vystúpal na 22,4 %. Spoločne s Novinami Joj sa dokonca stala najsledovanejším programom piatka. V 12+ atakovala až 26 %. Markíza zaostala iba tesne s Farmou, oproti iným piatkom stúpla na rating 7,5 % a podiel 21,5 %. Duel ešte o pár desatín ratingu porástol a v podieli zaznamenal až vyše 28 %. Joj sa nedarilo s filmom Miliónový nadhadzovač, atakovala s ním len 14 %.

Doma s filmom Tak chutí láska podliezla 6 %, Svetová invázia na Dajto prekročila 5 %. 1890 na Plus šlo pod 4 %, Myšlienky vraha na Wau získali 2,5 a takmer 4 %.

Rodinné prípady podvečer preliezli 16 %, podiel šou Moja mama varí lepšie ako tvoja sa zastavil na 15 %. Televízne noviny podliezli 25 %, Noviny na čele dňa sa prehupli cez 26 %. Jednotke sa vďaka Čo ja viem podarilo dostať na pozície dvojky večera v 12 – 54, o jedinú desatinu predbehla Joj.

SOBOTA: Po piatku už aj v sobotu ponúka RTVS súťažnú zábavu. Ostatný víkend odštartovala nový kvíz Záhady tela, ktorý na prvýkrát uspel. V komerčnej cieľovke ho malo sledovať 5,6 % divákov s podielom takmer 15 %, pričom v 12+ sa stal dokonca lídrom večera a v podieli prekročil 19 %. V 12 – 54 bola lídrom Joj s premiérou Exodus: Bohovia a králi pri podieli 20 %, ďalšia silne promovaná premiéra Jupiter na vzostupe na Markíze uhrala share len pod 18 %. Napriek výrazným kampaniam tak filmy nezažiarili.

Dajto ponúklo taktiež výrazne promovanú akvizíciu, keď odštartovalo novšiu verziu seriálu Knight Rider, dosiahlo podiely 3,5 a 5 %. Vyššie bol Ošetrovateľ na Plus s podielom pod 6 % aj romantika Svadba s prekážkami na Doma, ktorá sa dostala pod 5 %. Čert nikdy nespí a Inkognito na Wau sa hýbali okolo 2,5 a 3,5 %. Vysoko bola Dvojka s posledným finálovým zápasom hokejovej extraligy, ktorú prvýkrát ovládla Banská Bystrica, podiely sa v komerčnej cieľovke hýbali okolo 10,5 %, pod 13 a cez 10 %.

Podvečer Smotánka v hokejovej konkurencii prekročila iba 17 %, Nikto nie je dokonalý sa dostalo len pod 13 %. Televízne noviny tesne preliezli 23 %, Noviny získali len 21,5 %.

Čítať viac...
Nahor