Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jednotka sa zbavila moderátorov kuchárskej šou: Nasadzuje dvojicu, s ktorou vyrukovala aj Markíza!

K veľkej zmene dochádza po roku.

Kulinárska šou RTVS, ktorá spoznáva slovenskú kuchyňu, prechádza zmenou. Relácia Slovensko chutí, ktorá na Jednotke štartovala vo februári 2015, vymieňa to najdôležitejšie – moderátorskú dvojicu.

Tú doteraz tvorili autorka kuchárskych kníh Silvia Pilková a šéfkuchár Michal Šiška. Televízia touto dvojkou chcela staviť na mená, ktoré majú varenie v krvi, no do televízneho rozmeru dvojica nezafungovala. Na obraze nepôsobila kompaktne, moderátorské vstupy pôsobili neprirodzene.

RTVS sa po roku vysielania relácie rozhodla pre zmenu a tentoraz staví na zohranú dvojku. Novými moderátorkami sa stanú Aneta Orosiová a Jana „Janica“ Lacová, ktoré dlhodobo spolupracujú a prezentujú sa prostredníctvom projektu Jem iné a taktiež sú známe ako ambasádorky Jamieho Oliviera. Zaujímavosťou je, že túto dvojicu len v lete vytiahla na obraz Markíza do novej kuchárskej šou Zmena chutí, ktorá mala premiéru na menšej Doma.

Jednotka už aj bližšie informovala, ako bude vyzerať druhý rok Slovensko chutí.V druhej sérii Slovensko chutí budú diváci spoločne s Anetou a Janicou objavovať jedlá z rôznych regiónov Slovenska a skúšať zaujímavé možnosti ich úpravy do modernej a zdravšej podoby. V každej epizóde predstavíme recept na prípravu tradičného slovenského receptu a prezradíme jeho pôvod, ktorý sa častokrát dedí z pokolenia na pokolenie. Následne budeme svedkami jeho príprav rukami domácej kuchárky z daného regiónu Slovenska,“ píše.

Relácia bude pokračovať vo svojom tradičnom slote, po prvý raz sa v novom roku objaví v utorok 16. februára po šou Nikto nie je dokonalý o 21:35.

Aneta Orosiová a Jana „Janica“ Lacová v Slovensko chutí
slovensko chuti Aneta Orosiova a Jana Janica Lacova

Upútavka na druhú sériu Slovensko chutí

Čítať viac...
Nahor