Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: RTVS

Sledovanosť

Jednotka rozšírila sobotnú zábavu novinkou s Kubovčíkom: Netradičný seriál štart ustál!

RTVS dala na hlavnom kanáli priestor nevšednému seriálovému žánru, má za sebou svoj štart.

Iba krátko pred spustením verejnoprávna televízia ohlásila nástup ďalšej jesennej novinky, s ktorou na obrazovky priniesla aj netradičný seriálový žáner.

Nový slovenský komediálny seriál Pumpa je totižto akousi glosou aktuálneho diania a vo forme rozhovorov taxikára Dana Heribana a pumpára Michala Kubovčíka rozoberá udalosti ostatných dní. Seriál je tak nakrúcaní krátko pred vysielaním a dopĺňa vo svojom žánre napríklad glosátorskú reláciu Sedem na komerčnej Joj.

Seriálovú novinku zaradila Jednotka do zábavného sobotňajšieho okna, ktoré tak opäť rozšírila na tri pôvodné programy. Seriál Pumpa nasadila medzi Záhady tela a Neskoro večer, čím talkshow Petra Marcina vysunula do neskoršieho času.

Novinke Pumpa sa pri štarte podarilo držať krivku Jednotky na jej úrovni z minulej soboty.

Záhady tela sledovalo celkovo túto sobotu 340-tisíc divákov starších ako 12 rokov s podielom 16,3 %, čo je podobný výkon ako pred týždňom. Šou bola v skupine 12+ dvojkou na trhu.

Pri novom seriáli Pumpa ostalo priemerne spolu 242-tisíc divákov s podielom 12 %, nasledujúce Neskoro večer si pozrelo priemerne 250-tisíc divákov s podielom 14,8 %. Pre porovnanie, predošlú sobotu Neskoro večer sledoval rovnaký počet divákov aj v skoršom čase o 21:30.

Jednotke sa tak v prvú sobotu podarilo predĺžiť sobotné zábavné pásmo bez toho, aby tratila divákov, naopak, držala ich pri svojej obrazovke dlhšie.

Vôbec najsledovanejším programom soboty boli Noviny Joj, ktoré sledovalo 553-tisíc divákov, lídrom v prime-time bola akčná premiéra Markízy Anna, ktorú sledovalo 405-tisíc divákov. Viedla aj v komerčnej cieľovke s ratingom 8,4 % a podielom 25,5 %, premiéra Polnočná láska na Joj v rovnakej cieľovke dosiahla rating 6,1 % s podielom 17,4 %.

Čítať viac...
Nahor