Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Po RTVS mení program aj Markíza: Poslednú rozlúčku s Karlom Gottom odvysielajú televízie naživo

Špeciálne vysielanie prinesie verejnoprávna televízia na Jednotke aj Dvojke, mimoriadne vysielanie pripravuje aj Markíza. Článok bol aktualizovaný.

V piatok sa v pražskom Paláci Žofín bude s legendou, Karlom Gottom, lúčiť verejnosť a jeho umeleckí kolegovia. RTVS informovala, že bude mapovať dianie v Prahe počas celého dňa, divákom prinesie najaktuálnejšie informácie v klasických spravodajských reláciách – Ranných správach a v Správach RTVS o 12:00, 16:00 a 19:00. Markíza bude rovnako udalosť pokrývať prostredníctvom správ, tá však prostredníctvom mimoriadnych vstupov Televíznych novín o 11:45, 13:43, 14:56 a 15:57. Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa divákom bude prihovárať moderátor Viktor Vincze, aktuálne informácie priamo z Prahy naživo sprostredkuje redaktor spravodajstva Martin Petro. Markíza navyše na svojom webe markiza.sk hneď od 8. hodiny ráno ponúkne nepretržitý online stream z verejnej rozlúčky.

V sobotu prebehne rozlúčka so spevákom už pre rodinu a uzavretú spoločnosť. Tú bude RTVS aj Markíza vysielať v priamom prenose. Jednotka svoje smútočné vysielanie začne v sobotu o 10:30 špeciálnym spravodajským štúdiom, ktorým bude divákov sprevádzať moderátorka Janette Štefánková a komentátor Roman Bomboš. Priamo z Prahy budú do vysielania vstupovať redaktorky Katarína Vítková a Patrícia Pružinská. O 11:00 bude vysielanie pokračovať priamym prenosom z pohrebnej sv. omše za Karla Gotta z Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtecha v Prahe.

Markíza začne svoje vysielanie rovnako o 10:30, odkedy uvedie mimoriadnu reláciu Posledná rozlúčka s Karlom Gottom. Diváci si v rámci nej budú môcť pozrieť priamy prenos zádušnej omše, ktorú bude v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade slúžiť kardinál Dominik Duka. Mimoriadnu reláciu bude moderovať Zlatica Švajdová Puškárová, ktorá v štúdiu privíta známeho hudobného experta Juraja Čurného a moderátora a speváka Štefana Skrúcaného. Divákom pripomenú výraznú osobnosť maestra Karla Gotta, ako aj jeho fenomenálnu kariéru a rozsiahle dielo. V živých vstupoch z Prahy sa s aktuálnymi  informáciami opäť prihlási redaktor Martin Petro.

Dvojka sprostredkuje divákom archívne spomienky na život a hudobnú kariéru Karla Gotta o 9:25 v špeciálnom spomienkovom vydaní relácie Noc v archíve. „V nej tvorcovia zaspomínajú na Karla Gotta prostredníctvom archívnych televíznych spomienok, piesní a rozhovorov, väčšinou zo 60-tych a 70-tych rokov minulého storočia. V Noci v archíve sa objavia aj raritné archívne zábery, ktoré boli odvysielané len raz a diváci si ich budú môcť opäť pozrieť po viac ako štyridsiatich rokoch. RTVS totiž pre sobotné vysielanie zdigitalizovala staré spravodajské šoty s rozhovorom a vystúpením Karla Gotta z roku 1973 a 1975,“ informovala televízia.

V atmosfére sedemdesiatych rokov budú pokračovať spomienky na tohto jedinečného československého umelca aj v podvečernom vysielaní. Od 16:45 Dvojka ponúkne vybrané vystúpenia Karla Gotta na Bratislavskej lýre postupne v rokoch 1974 – 1976.

Čítať viac...
Nahor