Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jednotka okamžite vytasí najväčšie zbrane: Odštartuje nový seriál Hniezdo, tretiu sériu Zem spieva aj Čo ja viem!

Predošlé dva vlastné seriálové projekty RTVS mimoriadne vyšli, folklórna šou bola zas jej najúspešnejším pôvodným projektom posledných rokov.

Stáva sa už zvykom, že televízie neoddychujú ani mimo sezóny. Nové či kľúčové projekty vyťahujú aj v období, kde sa kedysi neobjavovali a najmä po vianočných sviatkoch sa snažia o čo najlepšie rozbehnutie nového roka.

Svojou cestou si môže ísť Jednotka, ktorá napriek už niekoľkým pochybným rozhodnutiam nemusí bojovať s komerčnými stanicami a projekty nasadzuje podľa vlastného uváženia. Highlightom jej jari sa stane v poradí už tretia séria Zem spieva, ktorú RTVS uviedla ako vlastný pôvodný projekt na jar 2017 a stretla sa s mimoriadnym úspechom. Dokonca aj na medzinárodnej pôde, kde uspela ako originálny televízny formát.

Jednotka odštartuje novú sériu Zem spieva podobne ako jej predošlé dve série hneď v januári. Napriek tomu, že sama verejnoprávna televízia naznačovala možný návrat už v tomto roku, nakoniec podľa očakávaní s ňou vyrukuje začiatkom budúceho roka.

Folklórnej šou bude opäť patriť sobotný prime-time, kde teda dočasne vystrieda šou Záhady tela. Tie by sa mali vrátiť v druhej polovici jarnej sezóny, štandardne Zem spieva vrcholí na prelome marca a apríla. Samotný štart tretej série šou je naplánovaný hneď na prvú novoročnú sobotu, a to 4. januára o 20:30. Vyhradený bude mať takmer dvojhodinový slot. V programe zotrvá talkshow Neskoro večer, ktorá bude na Zem spieva pravidelne nadväzovať.

Rovnako hneď v januári sa na obrazovky dostane aj dlhšie pripravovaný výrazne tlačený nový seriál RTVS s názvom Hniezdo. Seriálová novinka v hlavných úlohách so Soňou Norisovou, Alexandrom Bártom, Mariánom Mitašom a Andreou Karnasovou bude mať celkovo 12 častí, nakrúcala sa štyri mesiace. Televízií vydrží v programe do prelomu marca a apríla.

Dramatickému seriálu hniezdo bude robiť konkurenciu Superstar a V siedmom nebi. Jednotka totižto novinku opäť vytiahne do najsilnejšieho nedeľného prime-time, kde hlavné komerčné stanice plánujú pokračovať so svojimi ťažiskovými šou. Po prvýkrát sa Hniezdo na obraze Jednotky objaví v nedeľu 12. januára, v tom čase by mal mať ešte voľný priestor. Superstar vlani začínala až koncom februára, Siedme nebo zvykne Joj po novoročnej pauze vracať na prelome januára a februára.

„Hniezdo, seriál s kriminálnou zápletkou, je odvážnou a emotívnou sondou do života troch manželských párov žijúcich v malom meste. Ich životy, ktoré sa vzájomne prepletajú, ovplyvňuje bezbranný novorodenec. Témou nového seriálu je rodina a čoraz pálčivejší problém bezdetných manželstiev a adopcie,“ znie krátka anotácia seriálu. Jednotka spoločne s novým pôvodným seriálom Hniezdo vráti na obrazovky prvý vlastný seriál Kolonáda, ktorým reštartovala v roku 2014 svoju dramatickú tvorbu. Zaradí ho na utorňajšie večery.

Navyše bude Jednotka hneď v januári pokračovať aj s premiérami kvíz šou Čo ja viem. Tú vysiela každú jar pravidelne od roku 2014, pričom kým v minulosti ju nasadzovala až v hlavnej časti sezóny počas Veľkonočných sviatkov, vlani s ňou nové vedenie začalo už v januári a naopak, po Veľkej noci rovno skončila.

Čo ja viem sa s novou sezónou na piatky vráti tentokrát hneď 17. januára, dovtedy bude piatkový večer vypĺňať reprízami Milujem Slovensko. Ani v novej sezóne Čo ja viem nebude chýbať moderátor Marcel Merčiak.

Čítať viac...
Nahor