Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jednotka na jeseň s veľkými premiérami, uvedie aj Únos či Teóriu tigra! Známy dátum návratu Milujem Slovensko

Po Markíze a Joj je známa aj podobe jesene na Jednotke.

Prvý polrok pod vedením nového riaditeľa RTVS, Jaroslava Rezníka, bude pochopiteľne programovo naďalej vychádzať z krokov manažmentu Václava Miku. Na Jednotke budú v tradičných časoch pokračovať zabehnuté programy, ktoré doplnia výrazné akvizičné premiéry.

Podvečer bude aj od septembra patriť dvojičke Duel a 5 proti 5, ktorá sa dokáže v niektorých častiach sezóny doťahovať aj na komerčné stanice. V týždni pokračuje s klasickým programom. Zmena nastane v utorky, kedy RTVS ruší reprízovú zábavu. Po prechode Nikto nie je dokonalý na Joj v tomto čase uvádzala reprízy vlastnej verzie tejto šou, neskôr ich vystriedala za reprízy Milujem Slovensko, aktuálne zas Čo ja viem. Jednotka v tomto čase zmení žáner, staví na akvizičné seriály – Maigret s Rowanom Atkinsonom a Mata Hari s Johnom Malkovichom. Ako prvé informovalo Mediálne.sk. Televízia avizuje na jeseň aj seriál Biblia, do denného programu zas zaradí seriál Otec Brown.

V pondelky pokračujú európske filmy, v stredu zas filmy striedané so zápasmi Ligy majstrov. Štvrtky budú od druhej polovice septembra opäť patriť spomienkovej zábavnej relácii Zlaté časy. Tá túto jar stabilizovala svoju podobu s moderátorkou Elenou Vacvalovou a stálym hosťom Milanom Lasicom.

So zábavných programov bude tradične na jeseň pokračovať Milujem Slovensko, v poradí už šiesta séria odštartuje v piatok 8. septembra. O deň neskôr v sobotu 9. septembra sa na Jednotke vrátia premiéry šou Záhady tela, televízia začala v priebehu leta opakovať prvé epizódy programu z apríla a mája tohto roka.

Nedeľa bude vyhradená česko-slovenským filmom, pričom Jednotka na jeseň uvedie niekoľko veľkých koprodukčných televíznych premiér. Najvýraznejšou bude triler Únos, ktorý len tento rok spôsobil v spoločnosti veľký rozruch a prispel k tlaku na zrušenie Mečiarových amnestií. RTVS avizuje aj ďalšie filmy, v septembri uvedie napríklad Teóriu tigra, neskôr plánuje odvysielať aj premiéry Richard Müller – nespoznaný, Finále a Piata loď.

Čítať viac...
Nahor