Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jednotka upravuje na Silvestra plány: S Milujem Slovensko napokon nepohne, večer začne mimoriadne skoro!

Jednotka upravila plány a nakoniec silvestrovskú trojičku rozmiestnila inak. Aktualizované.

Hlavný kanál RTVS môže prísť po niekoľkých rokoch na Silvestra so zmenou. Ako sme vás informovali, pre posledný večer roka pripravuje aj tentokrát špeciálne silvestrovské vydania Milujem Slovensko a Neskoro večer, no zároveň v koncoročnej štruktúre počíta ešte s jedným z večerným programom.

Jednotka totižto avizuje ako prvý hlavný program silvestrovského večera v televíznej premiére koncert zoskupenia The Duchon´s, ktoré moderným spôsobom interpretuje najznámejšie piesne Karla Duchoňa. RTVS tak ako hlavný program zvolila hudobnú zábavu, s akou sa darilo v ostatných rokoch najmä Joj naopak v druhej polovici silvestrovského večera, odkedy začala nasadzovať Všetko čo mám rád.

Do svojich koncoročných plánov zaradila Jednotka koncert až postupne, pričom s ním pôvodne počítala ako s nosným programom na 20:30, čím mala odsunúť Milujem Slovensko až k 22. hodine. To pritom tvorilo hlavný prvok silvestrovského programu RTVS od roku 2014.

Nakoniec tak tomu bude aj naďalej, keď sa Jednotka rozhodla upraviť plány začať silvestrovskú zábavu mimoriadne už o 19:30, a teda ešte v čase, kedy bežne vysiela Správy RTVS. Práve do tohto času, o hodinu skôr oproti pôvodným plánom, vysúva RTVS koncert The Duchon´s, vďaka čomu Milujem Slovensko bude nadväzovať vo svojom obvyklejšom čase o 20:45. Informoval Marek Ťapák, programový riaditeľ RTVS na dnešnej tlačovej konferencii. Večer už v lepšom čase uzavrie Neskoro večer, ktoré malo pôvodne začať až tridsať minút pred polnocou.

Na Markíze ako hlavný program po 20:30 pobeží reprízová česká komédia Babovřesky 3, Joj podobne ako vlani nasadzuje na 20:35 Silvestrovské Inkognito, s ktorým pred rokom dosiahla absolútny rekord zlomením 800-tisícovej diváckej hranice. Tento rok sa jej podarilo s narodeninovým vydaním vyskočiť ešte vyššie, bližšie k 900-tisíc divákom. Bežne sa relácia hýbe okolo pol milióna divákov, tento pondelok bola bližšie k šesťstotisícovej hranici.

Čítať viac...
Nahor