Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jedna z najväčších šou tejto jari bude na Jednotke: Odhalené zábery, moderátorkou aj tvár z Joj! (foto)

RTVS sa už pripravuje na štart vlastnej, ako sama hovorí, veľkolepej šou.

10 týždňov bude na Jednotke patriť folklóru. Nová talentová šou RTVS Zem spieva štartuje už v sobotu 28. januára, pričom televízia avizuje veľkolepú šou, ktorá sa tak zaradí k najväčším projektom verejnoprávnej televízie. Projekt, ktorý bude hľadať najväčší folklórny talent v krajine, pozostáva zo siedmich základných kôl, kde sa ukáže 63 súťažných vystúpení. Nasledovať budú dve semifinálové kolá a nakoniec finále, v ktorom diváci sms hlasmi rozhodnú o víťazovi.

Súťažiacich bude hodnotiť odborná porota zostavená z folklórnych elít. „Výkony súťažiacich bude porota posudzovať na základe svojich odborných vedomostí a skúseností. Hodnotiť sa bude umelecké stvárnenie so zachovaním folklórnych prvkov a umelecký dojem podaných výkonov,“ napísala televízia.

zem-spieva-4-porota

Známe je pritom, kto bude talentovou šou sprevádzať. RTVS vybrala rovno trojicu, keď angažovala známe zoskupenie S hudbou vesmírnou. Jeho súčasťou je aj herečka Dominika Zeleníková, ktorá sa výraznejšie zviditeľnila v roku 2014 v jojkárskom seriáli Divoké kone. Dostala aj hlavnú rolu v minuloročnej vianočnej rozprávke RTVS Johankino tajomstvo. Ďalšími dvomi členmi trojice sú hudobný producent Daniel „Sorizzo“ Kis  a herec Marek Koleno.

zem-spieva-6

RTVS si chce prostredníctvom prvej talentovej súťaže venovanej folklóru uctiť slovenské tradície a korene. Súťažiť budú najrôznejší folklórni umelci, podmienkou televízie však bolo, že nesmú byť profesionáli. „Stretnete sa s najlepšími tanečníčkami či tanečníkmi, speváčkami či spevákmi, hudobníčkami či hudobníkmi a folklórnymi súbormi , ktoré budú reprezentovať pestrofarebnosť slovenských regiónov a krásu slovenského folklóru. Pripomíname, že pôjde výhradne o neprofesionálnych interpretov,“ hovorí televízia. Režisérsky sa pod projekt podpíše Peter Núñez.

zem-spieva-3 zem-spieva-1zem-spieva-2_1 zem-spieva-8 zem-spieva-9

Čítať viac...
Nahor