Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Jeden z najväčších prepadákov sa vracia na obraz: Markíza vyťahuje do prime-time formát Baby Boom!

Markíza dá druhú šancu formátu, ktorý už na jej obrazovke zaznamenal jeden z najväčších prepadákov v jej histórii.

Jar 2017 patrila po odchode z antény pre Markízu k najťažším. Hneď od prvých dní nového roka zaznamenala prepad sledovanosti, ktorý nezastavila, naopak prehĺbila novými formátmi.

Televízia v začiatkoch stavila napríklad na komediálny seriál Divoký Zapadákov alebo novú doku reality šou Baby Boom, ktorá zachytávala kamerou príbehy a priamo pôrody nmamičiek v pôrodnici v Galante. Šou nasadila do hlavného vysielacieho času na utorňajšie večery, pričom podobne, ako komediálny seriál z dramaturgie Dana Dangla, zaznamenala veľký prepadák. Už štart mala relácia podpriemerný s ratingom 6,5 % a podielom 17,3 %, hneď o týždeň neskôr s druhou časťou tvrdo prepadla ratingom 4 % a podielom 11,3 %. Markíza ju napriek ďalším výkonom okolo 11 – 13 % nechala v programe takmer do odvysielania všetkých častí, potom ju stiahla narýchlo.

Aj cez veľký prepadák a skúsenosť, na ktorú nespomína v dobrom, to Markíza s rovnakým formátom skúsi opäť. Už od marca vyťahuje do druhého večerného pásma so začiatkom v prime-time českú verziu formátu s názvom Malé lásky, ktorú nasadila jej sesterská televízia Nova na jeseň 2017. Ako Baby Boom, tak Malé lásky vychádzajú z originálneho britského formátu One Born Every Minute.

Markíza plánuje vysielať Malé lásky spoločne s novým emotívnym seriálom Červené pásky. Odštartuje ich súbežne so seriálom v utorok 3. marca, patriť im bude vysielací čas o 21:30.

V prípade Malých lások ide o výrazne vydarenejšiu adaptáciu britského formátu, ktorá sa českým tvorcom podarila. Prvá séria sa nakrúcala vo fakultnej nemocnici v Plzni a priniesla celkovo osem epizód. Na českej Nove zaznamenala docu reality šou kompletne odlišnú úspešnosť, než slovenská verzia Baby Boom na Markíze, a tak televízia pripravila na jeseň 2019 druhú sériu s ďalšími ôsmimi časťami.

Pôvodná anotácia pre reláciu Baby Boom
Baby Boom je unikátna rodinná dokumentárna séria, ktorá divákom sprostredkúva jedinečný zázrak príchodu nového života na svet. Originálny formát s pôvodným názvom One Born Every Minute vznikol v roku 2010 vo Veľkej Británii a okam-žite si získal televíznych divákov aj odbornú verejnosť. Ešte v rovnakom roku vyhral prestížnu cenu BAFTA (Britská akadémia filmového a televízneho umenia) za najlepšiu realistickú sériu a nasledujúca druhá sezóna získala v roku 2011 nomináciu.

Baby Boom zachytáva jedinečný pohľad na počiatok života, a tiež neopakovateľné chvíle, ako sa to všetko skutočne deje. Môžete sa tešiť na dramatické, emocionálne a často i vtipné momenty, ktoré súvisia s narodením nového človeka, či už očami budúcich rodičov a ich priateľov, alebo z pohľadu profesionálnej práce nemocničného personálu. Každý človek na tomto svete je jedinečný, rovnako ako jeho osobitý životný príbeh. Séria prinesie mimoriadne zaujímavé a emotívne príbehy neopakovateľnej, vytúženej radosti ľudí, ktorí sa práve stali rodičmi.

Čítať viac...
Nahor