Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jeden z najsledovanejších obradov v histórii: S Karlom Gottom sa rozlúčili takmer dva milióny divákov

Desaťtisíce fanúšikov sa prišlo s česko-slovenskou legendou rozlúčiť osobne, milióny sledovali sobotnú omšu v televízii.

Česko a Slovensko sa rozlúčilo s jednou z najvplyvnejších osobností verejného života posledných desaťročí. Kým ostatný piatok sa konala verejná rozlúčka so speváckou legendou, Karlom Gottom, v sobotu prebehol pohreb a zádušná omša, ktorú vysielali naživo televízie v oboch krajinách.

Spoločne si na Slovensku a v Česku pozreli rozlúčku v Chráme svätého Víta na Pražskom hrade takmer 2 milióny divákov. V Česku sledovanosť na staniciach Českej televízie a Novy dosiahla úroveň priemerne takmer 1,6 milióna divákov, iba na verejnoprávnych staniciach ich bolo vyše milióna.

Takmer ďalší pol milión divákov si pozrelo rozlúčku s Karlom Gottom na slovenských staniciach. Na Jednotke RTVS prenos od 11. hodiny sledovalo priemerne 191-tisíc divákov s podielom 19,3 %, na Markíze si celý prenos od 10:30 až do vyše jednej hodiny aj s veľkou časťou rozhovoru v štúdiu, pozrelo celkovo priemerne 244-tisíc divákov s podielom 25,5 %. Pri samotnej omši ich bolo na Markíze viac.

Čítať viac...
Nahor