Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Je to vonku: Poznáme dátum veľkého finále Paneláku, Joj chystá prekvapenie! (+štart Sladkého života)

Najdlhšie vysielaný seriál na Slovensku už vie, kedy ukončí svoju púť na televíznej obrazovke. Článok je aktualizovaný o štart Sladkého života.

Fanúšikovia Paneláku už môžu odpočítavať dni do vyvrcholenia ich obľúbeného seriálu, ktorému boli verní sedem a pol roka. Portál Mediaboom.sk pozná dátum, kedy Joj ukončí svoj najúspešnejší projekt v histórii.

Emotívne finále, ako ho ohlásil tvorca seriálu Andy Kraus, neprehne v deň, ktorý vydedukovali niektoré médiá a teda v utorok 16. júna. Joj naplánovala veľký záver seriálu o jeden deň neskôr – na stredu 17. júna. Pre divákov si pri tom pripravila prekvapenie. So seriálom, ktorý jej niekoľko rokov zabezpečoval potrebné výkony a dlho aj nadpriemery a k tomu vybudoval jej značku, sa chce rozlúčiť skutočne dôstojne. Pripravuje totiž odvysielať mimoriadnu epizódu. ktorú odštartuje v čase, ktorý seriálu patril najdlhšie, od 20:30. Jej minutáž bude rovnako neštandardná, finále dostane vyše dvojhodinový slot. Pôjde o dvojdiel, posledné dve epizódy seriálu ponesú názov Zamilovaná a Koniec dobrý, všetko dobré?.

NEPREHLIADNITE: Záver sezóny sa blíži, poznáme dátum finále Divokých koní a Búrlivého vína!

Finále Paneláku pri tom nenadviaže plynule na poslednú klasickú epizódu seriálu. Tú Joj odvysiela v stredu 10. júna o 22:00. Na záverečný dvojdiel si tak diváci počkajú celý týždeň. Panelák bude mať pri svojom veľkom vyvrcholení šancu po dlhom čase priniesť Joj výrazný výsledok, keď by na finále mohli byť zvedaví aj tí diváci, ktorí v priebehu rokov od neho odišli. Konkurenciu bude poslednej časti Paneláku tvoriť Búrlivé víno, ktoré ho definitívne pripravilo o silu a júnová špeciálna akvizícia Dáma v závoji.

DOPLNENÉ: Ešte pred vyvrcholením Paneláku sa do štruktúry Joj vráti Sladký život. Televízia ho vráti v pondelok 15. júna po Inkognite o 22:00. Sladký život nahradí Panelák aj v utorok 16. júna a postupne aj v ďalšie dni po skončení seriálu. Vo štvrtky pokračuje Kolabs.

To, ako bude vyzerať finále, jemne naznačil Andy Kraus. Pred časom ubezpečil, že sa v ňom neodohrajú akčné scény, naopak, bude plné emócií. Nečakajte akčné scény. Jeden z bulvárnych denníkov, konkrétne ten menej úspešný, má zdroj, ktorý si z redaktorov podľa mňa robí žarty. Panelák určite nevybuchne… Koniec bude krásny. Ja som plakal, keď som to po sebe čítal, povedal.

História Paneláku a jeho náročné súboje s konkurenciou
Panelák vo svojej histórii zviedol niekoľko náročných súbojov. Po prvý raz menil vysielací čas v apríli 2008. Iba dva mesiace po uvedení na trh sa jeho sledovanosť dostala na stabilne nadpriemerné čísla, čo znamenalo jeho presun z deviatej na dvadsiatu hodinu. Vo svojom čase bez problémov konkuroval zábavným formátom Markízy Normálna rodinka, Áno, miláčik! či Priateľky. Pri druhej sérii už seriál musel čeliť drvivému tlaku vtedajšieho hitu Ordinácia v ružovej záhrade. Prešlo iba pár dielov a v utorky a štvrtky, kedy sa po ôsmej lekársky valec vysielal, sa Panelák presunul za deviatu hodinu. Vo tomto čase už bol jednotkou na trhu.

V septembri 2009 prišla z Koliby nečakaná správa, Panelák sa mal vo všetky dni zastabilizovať v čase po ôsmej večer. Vedeniu televízie na druhý pokus tento krok vyšiel a seriál sa popri Ordinácii dokázal držať nad dvadsiatimi percentami. V tomto čase sa začal lámať chlieb a kde Ordinácia strácala, získaval Panelák.

Joj si za Panelákom stála aj začiatkom roka 2011, kedy sa Markíza rozhodla do prime-time nasadiť tureckú telenovelu Tisíc a jedna noc, ktorá zabrnkala na tú správnu divácku strunu a stala sa nečakaným hitom. Vedenie Joj však napriek výraznému poklesu výkonu Paneláku s jeho vysielacím časom nepohlo a urobilo správne. Markíza začala telenovelu pre jej vysoké čísla naťahovať a po jej návrate na jeseň už zďaleka nedosahovala také čísla, ako na jar.

V roku 2012 proti Paneláku nasadila Markíza Farmu, ktorá si svoje pokračovanie zabezpečila vďaka vysokým číslam v lete 2011. Kým jej druhá séria dokázala s výkonom Paneláku zamávať, tretie pokračovanie už zvádzalo so seriálom len vyrovnaný boj. Po tom, čo Markíza presunula v apríli 2013 svoj seriálový hit Búrlivé víno na dvadsiatu hodinu, dostal Panelák ďalšieho náročného súpera, čo vyústilo do postupného poklesu sledovanosti. Televízii sa nepodarilo viacero pokusov o reštart seriálu, spočiatku pomohol mu presun za 21:40 od roku 2015, keď dokázal porážať Rodinné prípady. V súčasnosti už obsadzuje post trhovej dvojky.

Čítať viac...
Nahor