Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Súboj Búrlivého vína a Divokých koní vyvrcholil! Takto to túto jar dopadlo (finále, zhrnutie)

Vínna sága už vo finále nerástla, Divoké kone si so záverom sezóny polepšili.

Jar 2015 priniesla kľúčový moment, keď sa Joj po dvoch rokoch podarilo zlomiť nadvládu Búrlivého vína. Seriál Markízy sa po väčšinu sezóny trápil, pod priemermi predchádzajúcich sérií skončil aj v najsilnejších časoch. Najlepšie na tom Búrlivé víno bolo pri štarte a na konci piatej série, kedy sa blížilo k 10 ratingom. V priebehu jari sa najprv jeho výkony ustálili okolo 8,5 %, v najslabšom období padalo pod osmičku a prehrávalo s Divokými koňmi. Podielovo sa dlhodobo Búrlivé víno držalo v podpriemeroch hlavného vysielacieho času lídra, keď často uhrávalo share okolo 22 – 24 %. Pred záverom sezóny už narástlo k 29-tke.

V júni sa začal seriál zviechať a s blížiacim sa vyvrcholením série narástol nad 9 ratingov. V úplnom finále už výkony z posledných dní neprekonal, keď ho podľa našich informácií sledovalo 9,6 % divákov s podielom 28,7 %. Ide o čísla bez započítania sledovanosti z archívov, nakoľko v článku uvádzame aj výkony z obdobia, kedy sa ešte oneskorená sledovanosť nemerala.

Divoké kone si s posledným dielom série uhrali sezónny nadpriemer, keď ich sledovalo 8 % divákov s podielom 23,8 %. Ratingová osmička bola Divokým koňom blízka v prvých týždňoch, postupne sa seriál usádzal okolo čísel podobných tým, ktoré minulú jar uhrával Panelák. V druhej polovici sezóny, keď začali gradovať dej, sa dvíhali opäť vyššie. Celkovo sa ich priemer pohyboval medzi 7 – 8 percentami ratingu. Seriál postupne silnel, keď sa z podielov okolo 18 – 21 % začal stabilizovať nad 20-tkou s rozsahom 20 – 23 %.

Úplne prvý súboj seriálov vyhralo Búrlivé víno, už vtedy však padlo na 9,9 % ratingu so slabým podielom 23,4 %. Joj dosiahla s úvodnou časťou rating 9,4 % a podiel 22,6 %. Porovnanie ratingov a podielov úvodných a posledných častí sérií naznačuje, aký veľký rozdiel bol v celkovom počte divákov pri obrazovke pri prvom strete seriálov 5. januára a pri ich finálových dieloch 25. júna.

Čítať viac...
Nahor