Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Jarná sezóna štartuje! Najtvrdší súboj zvedie Nový Panelák s Búrlivým vínom

Joj aj Markíza práve dnes vyrážajú do veľkého boja o diváka. Napriek tomu, že niekoľko jarných projektov si ešte nechávajú v zálohe, obe televízie vracajú po krátkej zimnej pauze svoje najsilnejšie seriály. Markíza k tomu pridá reštart Rodinných prípadov.

Búrlivé víno sa so svojimi fanúšikmi dočasne rozlúčilo 18. decembra 2013 a dnes sa vracia s novými časťami. Opäť bude hlavnou témou svadba Pociskovej s Lojom a do seriálu pribudnú nové postavy. Návrat aktuálne najsledovanejšieho seriálu na Slovensku promovala Markíza už od začiatku januára, pričom začala štvoricou teasrov, neskôr tri z nich využila aj v dlhej upútavke na seriál. Kampaň necelý týždeň pred návratom Búrlivého vína vyvrcholila tradičnou upútavkou na najbližšiu epizódu. (upútavky nižšie)

Kým Markíza v Búrlivom víne stavia na istotu, Jojka sa v Paneláku rozhodla urobiť veľké upratovanie. Dokonca jeho najbližšie časti označuje ako „Nový Panelák“, čím dáva ešte väčší dôraz na zmeny, ktorých urobila v seriáli doteraz najviac. Výrazne sa vyhrala aj s promom, na vynovený Panelák upozorňovala netradične aj prerušovaním vlastných upútavok, nové prerozdelenie osadenstva paneláku ozrejmila vo veľkej vysvetľujúcej upútavke. Nové časti Paneláku budú podľa otca seriálu Andyho Krausa oveľa vtipnejšie a odteraz si ho dovolí nazvať komediálnym seriálom. Aj preto sa Panelák dočká novej grafiky a zvučky. (upútavky nižšie)

Tento pondelok bude dňom návratov, Markíza okrem Búrlivého vína vracia do vysielania aj sériu zrekonštruovaných skutočných príbehov s názvom Rodinné prípady. V tomto prípade však program nevracia do vysielania po mesiaci, ale vyše roku. Rodinné prípady vyskúšala Markíza operatívne zaradiť namiesto Zámeny manželiek koncom roka 2012, no pokus jej vôbec nevyšiel. Tento raz si televízia sľubuje viac, aj v tomto prípade pripravila intenzívnu kampaň a dúfa v lepší výsledok. Prvej časti rozhodne pomôže aj fakt, že Joj so svojím projektom plánovaným na pondelky po 21:20, Kukátko, ešte týždeň počká a tak bude Rodinným prípadom robiť konkurenciu komédia Snežné psy. Od utorka to už bude mať ťažšie, Joj štartuje seriál Vdova a vracia Profesionálov. Markíza v úspech formátu dúfa aj preto, že v ňom podľa jej slov hrajú herci, narozdiel od podobného niekdajšieho projektu Jojky Rodinné záležitosti.

Okrem veľkých speváckych šou Hlas Česko Slovenska a X Factor stihnú televízie v januári spustiť všetky vlastné novinky. RTVS už vysiela Kolonádu a 5 proti 5 EXTRA, Markíza od 27. januára vráti do vysielania seriál Chlapi neplačú a Reflex, na február má ešte pripravenú krátku sériu Zlaté manželky, v marci sa vráti Smotánka. Hlavným ťahákom Markízy na jar bude olympijský hokej. Jojka toho má v zálohe najviac, už v utorok odprezentuje dramatický seriál Vdova, vo štvrtok príde s novými časťami Profesionálov a 27. januára uvedie javiskový sitkom Kukátko, na ktoré nadviažu nové časti Dedičstva. Okrem toho ešte na jar pripravuje formát s Vilom Rozborilom.

Búrlivé víno – veľká upútavka

Búrlivé víno – upútavka na prvú časť

Panelák – vysvetľujúca upútavka

Rodinné prípady – teasingová kampaň

Rodinné prípady – veľká upútavka

Čítať viac...
Nahor