Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Koleník sa už presťahoval do Prahy

Prvé foto z nakrúcania nového seriálu Prvá republika, kde si jednu z hlavných úloh zahrá Ján Koleník.

 

Aktuálne najpopulárnejší slovenský herec Ján Koleník patrí k hviezdam, ktoré si držia vlastnú exkluzivitu a neobjavujú sa naraz vo viacerých seriáloch či projektoch.  Jeho najnovším projektom sa stal český seriál Prvá republika, ktorého výroba odštartovala uplynulý víkend scénami z prvej svetovej vojny. Koleník si v seriáli zahrá jednu z kľúčových postáv, bude tak patriť k najvyťaženejším hercom úvodnej série seriálu. V prípade pozitívnej diváckej odozvy plánuje Česká televízia nakrútiť ešte ďalšie tri série, čo by pre držiteľa ocenenia OTO znamenalo zdržať sa v Prahe dlhšie.

 

Podľa posledných informácií už herci zarezávajú na pľaci, nakrúcanie sa začalo. Keďže ide o kostýmovaný a výpravný seriál, výroba je náročnejšia ako pri denných seriáloch.  Pre slovenskú hereckú hviezdu to znamenalo presťahovať sa do Prahy, kde ho teraz čaká najviac povinností. S novou situáciou si budú musieť poradiť aj na bratislavskej Kolibe, kde sa nakrúca seriál Panelák. Nová pracovná vyťaženosť Jána Koleníka v Prahe mu zrejme neumožní plnohodnotné účinkovanie v jojkárskom seriálovom hite. Tam už stihol predtočiť niekoľko častí dopredu, hneď na úvod novej série sa napríklad ocitne v exotickom Turecku.

 

O seriáli Prvá republika:

Prvá republika je rodinný seriál, ktorý mapuje atmosféru v Československu od roku 1918 do roku 1945. Je to rodinná sága z veľmi atraktívneho obdobia česko – slovenskej histórie. Odvíjať sa bude na pozadí podnikateľskej rodiny Valentovcov, která zbohatla na dodávkach jedla za prvej svetovej vojny a z vidieka sa sťahuje do pražského Podolí. Okrem Jána Koleníka sa v seriáli objaví aj Zdena Studenková, z českých hercov napríklad Pavel Kříž, Jan Vlasák a ďalší.

 

 

foto:  Česká televízia

Čítať viac...
Nahor