Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Ivan Niňaj ukončil komentátorskú kariéru! „Nech si hovorí kto chce čo chce, je to legenda!“

Komentátorská stálica Československej televízie, Slovenskej televízie a nakoniec Rozhlasu a televízie Slovenska, ukončuje svoju kariéru. Po takmer tridsiatich rokoch odchádza od komentátorského mikrofónu.

Ivan Niňaj sa lúči s komentátorskou kariérou. Štvrtkový zápas (22. 5. 2014) medzi Ruskom a Francúzskom na hokejových MS bol jeho posledným, ktorý počas svojho pôsobenie vo verejnoprávnej televízii odkomentoval. RTVS Niňajov odchod z radov komentátorov oznámila počas štúdia zápasu Bielorusko – Švédsko. Niňaj však z RTVS neodchádza úplne, naďalej ostáva v športovej redakcii.

„Nech si už hovorí kto chce čo chce, Ivan Niňaj je komentátorská legenda. Veď kto iný má na internete svoj svet,“ uviedol krátku diskusiu o odchádzajúcom komentátorovi Ján Hudok. Ten sa tak nesnažil maskovať fakt, že meno Ivana Niňaja vyvoláva rozporuplné reakcie. Jedni ho vnímajú ako legendu, iní sa s jeho komentovaním nestotožňujú. Hudok zároveň dodáva, že si za svoju kariéru zaslúži odchádzajúci komentátor obdiv: „Ľudia, ktorí si vážia prácu toho druhého, musia uznať, že Ivan Niňaj si zaslúži obdiv za to, čo odkomentoval v rámci Československej televízie a samozrejme aj tej slovenskej. My mu želáme do ďalšej práce všetko najlepšie, nelúčime sa s ním.“

Neprehliadnite: Najlepšie výroky Ivana Niňaja

Budúci rok by to bolo 30 rokov komentátorskej kariéry Ivana Niňaja. Jeho prvým šampionátom boli MS v Prahe v roku 1985, ktoré tím Československa dokázal vyhrať. Paradoxom je, že budúcoročný hokejový šampionát sa odohrá v Prahe a Ostrave. Niňaj na päť rokov opustil rady Slovenskej televízie a to v čase nástupu Richarda Rybníčka na čelo STV. V roku 2008, kedy sa riaditeľom televízie stal Štefan Nižňanský, sa do televízie vrátil. Stalo sa tak krátko pred spustením športovej Trojky. Ivan Niňaj odkomentoval celkovo 25 vrcholových hokejových podujatí. Okrem hokeja sa venoval aj komentovaniu cyklistiky, stolného tenisu či dostihov.

Rozlúčková reportáž s Ivanom Niňajom

Čítať viac...
Nahor