Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Inkognito dotiahlo Susedov, Sestričky s ďalším rekordom! Za sklom skočilo, po zdvojení rástlo na úroveň Farmy

Za sklom sa dostalo najvyššie v tretej sérii, v druhej polovici večera dotiahlo Farmu.

Nový týždeň odštartoval zatiaľ najtesnejším rozdielom u mladých divákov medzi Susedmi a Inkognitom. Kým to sa pravidelne stáva najsledovanejším programom z večera počas pracovného týždňa mimo správ, Susedia zas pravidelne dominovali v komerčnej cieľovke, kde svoj náskok ale v tejto sezóne začali strácať. Ešte minulý týždeň ho opäť navýšili na rozdiel ratingu, teraz oň však prišli, keď klesli o necelý rating na 8,3 % s podielom 22,8 %. Inkognito bolo Susedom od ich návratu  na obrazovky  dosiaľ najbližšie, keď zopakovalo minulotýždňový výkon ratingom 8,1 % a podielom 22,6 %. V celkovom počte divákov opäť výraznejšie dominovalo, pozrelo si ho podľa televízie 516-tisíc divákov, Susedov 402-tisíc.

V utorok na nový rekord skočili Sestričky, ktorým ostatné týždne pravidelne rastie sledovanosť. Prvýkrát pritom pokorili vysokú hranicu 11 ratingov a podľa televízie uhrali už výkon 11,3 % s podielom 29,8 %. Ide zároveň aj o najlepší podiel na trhu seriálu od jeho štartu. Druhá séria Sestričiek sa postupne v sezóne stala najsledovanejším programom Markízy u mladých divákov, na Susedov a Hornú Dolnú, ktoré jej jeseni dominovali v začiatku sezóny, už získava náskok 2 – 3 ratingy.

Podarilo sa jej zároveň tým skočiť do pozície druhého najsilnejšieho projektu jesene u mladých, na vrchole ostáva šou Česko Slovensko má talent, ktorá v sobotu taktiež ešte vylepšila maximum. Rekord dosiahli Sestričky aj v celkovom publiku, kde si polepšili už na úroveň 565-tisíc divákov. Aj v tomto ohľade sa držia v sezóne hneď za Talentom, avšak mimo spravodajských programov. Tam držia najvyššie priečky Noviny Joj.

Napriek novému rekordu Sestričiek sa podarilo rásť kriminálke Za sklom. Tá sa od začiatku tretej sezóny drží na priemerných číslach Joj, pričom nadväzuje na priemerné výkony seriálu z druhej série. Joj ju od tohto týždňa zdvojila, čo jej v utorňajšom večeri prinieslo medzitýždenné výrazné navýšenie výkonnosti, obe časti jej zahrali dosiaľ najlepší rating série 6,8 %, podiely sa hýbali na úrovni 18 a 23,7 %. V druhom pásme Joj rástla medzi týždňami na viac ako dvojnásobné čísla oproti Ministrom. Ide o paradox, keď práve pre neskorší vysielací čas pri štarte druhej série televízia seriál pre nízku výkonnosť sťahovala.

Za sklom si pritom polepšilo na úroveň Farmy, ktorá v utorok dosiahla rating 7,1 % s podielom 25,5 %. Vyrovnané boli programy aj v celkovom publiku, Za sklom sledovalo okolo 368-tisíc divákov, Farmu 376-tisíc.

Z ďalších programov Markíze ratingový rekord štvrtej série dosiahli pondelňajší Oteckovia, ktorí u mladých skočili na 9,1 %, podielovo ostali na priemernej úrovni aktuálnej série výkonom 33 %. V utorok šli o niečo nižšie. Napriek medzisezónnemu poklesu výkonnosti ostávajú podvečerným valcom, Moja mama varí lepšie ako tvoja dosahuje tretinové výkony.

Z dvojice dní u mladých divákov najvyššie vyskočili utorňajšie Sestričky, z pohľadu najvyššej diváckej pozornosti najviac divákov sledovalo pondelňajšie Noviny Joj, celkovo ich mali 611-tisíc. Zatiaľ ako jediný program týždňa prekročili šesťstotisícovú hranicu.


Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/TNS, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+

Čítať viac...
Nahor