Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Inaugurácia prvej slovenskej prezidentky lákala státisíce, hodinové prenosy najsledovanejšími programami!

RTVS aj Markíza vysielali súbežne naživo niekoľkohodinové vysielanie z inaugurácie Zuzany Čaputovej, videli ich cez polmilióna divákov.

Slovensko bolo v sobotu svedkom inaugurácie prvej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá k televíznym obrazovkám lákala státisíce divákov. Najsledovanejšie vysielanie ponúkli RTVS a Markíza, pričom patrili k top programom soboty.

Jednotka vysielala mimoriadny prenos 11. hodiny až do 15:30. Priemerne si ho pozrelo napriek letnému víkendovému dňu 320-tisíc divákov, len o málo viac ich mali večerné Televízne noviny a sledovanejšie už následne boli iba večerné servisy o počasí. Prenosu sa darilo aj u mladých divákov, kde dosiahol podiel cez 25 %.

Markíza sa inaugurácii venovala v špeciálnom vysielaní rovnako od 11:00, s prenosom skončila po 13:30. Oslovila viac mladších divákov, kde podiel prekročil 29 %, celkovo vysielanie sledovalo 282-tisíc divákov.

Spoločne si tak priemerne priame prenosy z inaugurácie a mimoriadne štúdia pozrelo mimo vysielania TA3 cez 600-tisíc divákov. Inaugurácia jasne dominovala vo svojom čase, kde dve vysielania na Jednotke a Markíze dosiahli súhrnne podiel až 61 %. Nakoľko dĺžka prenosov bola odlišná, ide len o orientačné číslo. Prenos na RTVS dosiahol share cez 32 %, na Markíze pod 29 %.

Foto: zdroj Čas.sk

Čítať viac...
Nahor