Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Hviezdna posila Jojky sa náhle vytratila: Ďalší odchod z Nemocnice pre konkurenčnú šou!

História sa má po roku opakovať.

Už šiestu sezónu po sebe je nosným večerným programom Joj seriálová Nemocnica.

Za sebou má viac ako dvesto odvysielaných epizód, v ktorých nemocničnou sériou v hlavných či vedľajších úlohách prešli desiatky hereckých es. Ich výskyt v dlhodobom seriáli je mnohokrát ovplyvnený ďalšími pracovnými záväzkami či inými okolnosťami, pre ktoré sa už neraz aj náhle vytrácali z deja.

Patria medzi ne napríklad Marián Mitaš, Zuzana Kanócz alebo Alexander Bárta, ktorý dočasne pre iné povinnosti pauzoval vlani. Kvôli nakrúcaniu nového seriálu Ranč z Nemocnice následne úplne odišla jeho seriálová partnerka Nela Pocisková. Z deja sa tento rok vytratila Petra Vajdová, avšak zo zdravotných dôvodov.

Iba prednedávnom k tomu z obrazoviek zmizla herečka Dominika Morávková-Zeleníková, ktorá bola jednou z mnohých vlaňajších hereckých posíl Nemocnice. Jej postava Hany Turčanovej sa momentálne presťahovala do Popradu.

O najväčší seriálový odchod z Nemocnice sa doteraz postaral Richard Autner, ktorý v seriáli končil takto pred rokom.

Dôvodom bolo jeho nečakané angažovanie v tanečnej šou Let´s Dance, pre ktorú si dal od nakrúcania seriálu prestávku. Aj keď sa pôvodne hovorilo, že by sa do jojkárskeho seriálu mohol vrátiť, nakoniec sa herec usadil v projektoch konkurencie.

Od tohto roka sa zapojil do denného seriálu Mama na prenájom, pre Markízu nakrúcal tiež aktuálne vysielaný seriál Zrada.

Veľká posila sa vytratila

Iba krátko po Dominike Morávkovej sa v Nemocnici prestáva objavovať ďalšia z novších hereckých posíl.

Ako si diváci mohli všimnúť, minulý štvrtok sa s kolegami rozlúčil seriálový doktor Juraj Révay, ktorý odišiel z televíznej nemocnice práve za doktorkou Hanou Turčanovou a jej dcérou Elenkou do Popradu.

Juraj Révay bol jedným z troch nových doktorov Nemocnice, ktorý prišiel do seriálu na začiatku jesene 2023. Hrá ho herec Juraj Loj. Dominika Morávková rozšírila seriálové osadenstvo ešte uprostred jari 2023.

Pravdepodobne aj Lojove miesto aktuálne zapĺňa ďalší nový doktor Alexander Vlk, ktorého hrá Juraj Ďuriš. Do deja pribudol len tento mesiac. Medzi čerstvejšie tohtoročné posily patrí aj Dominika Richterová v postave doktorky Alice.

Ďalší odchod do Let´s Dance

Vytratenie sa ďalšieho herca z Nemocnice pritom nie je náhodné.

Juraj Loj podľa našich informácií prerušil nakrúcanie jojkárskeho seriálu pre nastúpenie do tanečnej šou Let´s Dance, v ktorej patrí medzi favoritov aktuálne prebiehajúcej 9. série. 

Viacerí ho pasujú rovno do role finalistu.

 

V Jojke sa tak opakuje situácia z minulého roka.

Takto pred rokom pre účasť v Let´s Dance odišiel z Nemocnice spomínaný Richard Autner, ktorý patril medzi jej ústredné tváre. S Nelou Pociskovou pôvodne vytvorili hlavnú romantickú dvojicu, dnes už ani jeden z hercov v seriáli neúčinkuje.

Aj Autner na začiatku súťaže v Let´s Dance zažiaril.

Prvé a tretie kolo 8. série dokonca v bodovaní porotcov vyhral, v druhom kole bol na druhej bodovanej priečke. Neskôr sa však medzi mužskými účinkujúcimi miláčikom publika stal Vratko Sirági, ktorý do šou vstúpil ako náhradník za Máriu Čírovú. Autner vypadol v 8. kole, tesne pred semifinále, Sirági to dotiahol do finálového prenosu a obsadil celkovú 3. priečku.

Loj v súčasnej 9. sérii vyhral v bodovaní druhé kolo, v ďalších dvoch doterajších prenosoch skončil v porotcovskej tabuľke na treťom mieste.

Čítať viac...
Nahor