Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hudobník Virág ostro skritizoval Hitovicu: Stretli sa hudobní analfabeti a spravili program

Hitovica sa po úspechu na Dome stala terčom kritiky u známeho hudobníka Ľuba Virága. Ten ostro skritizoval hudobnú šou, niektorých jej aktérov označil za hudobných analfabetov. Jakubca vyzval, aby prestal spievať jeho piesne.

„Bol to krásny deň až do večera, kedy na televíznu obrazovku vystúpil pán hudobný analfabet Jakubec. V nejakej relácii, ktorá sa volala Hitovica,“ začína svoje rozprávanie o veľkonočnom vydaní relácie Hitovica hudobník a spevák Ľubo Virág. Ten ostro kritizuje moderné spracovanie ľudových hitov. Prirovnáva to k tomu, akoby historické maľby pokreslili sprejeri, pretože je to moderné. „Naša ľudová muzika je náš národný poklad. Ako si do toho dovolí kopať, špiniť to? Pošlime sprejerov do našich kostolov, nech pomaľujú obrazy – lebo je to moderné. Nech pomaľujú veľké obrazy Benku, našich veľkých umelcov. Nech nám neostane už nič,“ hovorí Virág. Markíza sama Hitovicu prezentovala reláciu, v ktorej odznejú „staré známe hity tak, ako ste ich ešte nepočuli“.

Martin Jakubec zareagoval na slová Ľuba Virága: Prečítajte si jeho ostrú reakciu

Virág nazval aktérov šou „hudobnými sprejermi“, ktorí by si mali hľadať iné uplatnenie. „Z pána Jakubca by bol dobrý kominár, sklennár, ale aj z mnohých, čo tam boli. Mohli byť úžasní murári, tesári alebo smetiari, tam by sa uplatnili. Ale tuto nie,“ povedal. Zároveň vyzval ľudí, aby, ak môžu, zastavili tieto aktivity, ktoré podľa neho ničia naše kultúrne dedičstvo. „Zrazu sa stretnú nejakí hudobní analfabeti, spravia program… že im to vôbec tá televízia dovolí. Keď môžete, zastavte týchto ľudí. Ako vysvetlíme deťom, o čom je táto krajina, keď nebudú poznať jej ľudové piesne, spevákov, skladateľov, poetov, maliarov… Ako im to vysvetlíme? pýta sa.

Kým väčšinu účastníkov šou označil Virág za hudobných analfabetov, počudovanie vyjadril nad účasťou jeho priateľky Evy Mázikovej v šou. Aby sa do podobných projektov už nezapájala, ponúkol jej peniaze: „Eva, keď nemáš peniaze, zavolaj mi, ja ti dám. Nechoď už do takých programov, ty si predsa dobrá speváčka.“ Jakubca zároveň vyzval, aby prestal spievať jeho piesne. „Neželám si to. Robte to, čo viete, napríklad buďte murárom. Ale muziku a hlavne našu ľudovú nešpinte,“ odkázal mu prostredníctvom videa na Facebooku.

Ľubo Virág je slovenský hudobník a spevák. Na konte má desiatku albumov, jedným z jeho najznámejších hitov je jednoznačne skladba Načo pôjdem domov. Vystupuje nielen s orchestrami či ako sólista, ale aj s mnohými opernými spevákmi či v šou Otta Weitera na Senzi TV, ale aj v Šlágr TV, kde svoje uplatnenie našiel i Jakubec.

Ľubo Virág kritizuje Hitovicu


Hit Načo pôjdem domov v podaní Ľuba Virága

Čítať viac...
Nahor