Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Hriadelova otvorene o konkurencii: Teleráno pôsobí ako šoková terapia!

Lenka Čviriková-Hriadelova sa od mája stala tvárou nového ranného vysielania Joj Dobré ráno. Dva týždne po jeho začiatku sa podelila o prvé reakcie, nevyhla sa ani porovnávaniu s Teleránom.

Dobré ráno má za sebou dva týždne po svojom štarte, pričom najsledovanejším moderátorským párom sa nepochybne stala Lenka Čviriková-Hriadelova s Pavlom Bruchalom. Napriek tomu, že sa stála moderátorka Jojky s novou tvárou televízie po prvý raz stretla až na kamerových skúškach, skončili v spoločnej dvojici. „Moderujem vo dvojici s kolegom, ktorý je pre mňa veľkou neznámou – na kamerových skúškach sme sa videli prvýkrát v živote. Aj s tým sa musíme popasovať. Keďže sme predtým nemali čas, musíme sa spoznávať až teraz, v živom vysielaní,“ povedala v rozhovore pre časopis Eurotelevízia dlhoročná šporťáčka.

Tá sa do moderovania Dobrého rána vrhla hlavne preto, aby vyskúšala v živote niečo nové. Pripravená je však aj na variant, že sa moderovania relácie dobrovoľne vzdá. „Sama som zvedavá, ako sa s tým popasujem a či dokážem prekročiť svoje hranice. Ak nebudem mať dobrý pocit, potom sa to nemôže páčiť ani divákom. Keby som sa mala trápiť, radšej by som to vôbec nehovorila,“ povedala otvorene.

Otvorene moderátorka prehovorila aj o konkurenčnom Teleráne a rozdielnosti v oboch reláciách. Markizácke ranné vysielanie vníma ako chaos. Dávame viac priestoru hosťom a dúfam, že naše rozhovory sú ucelenejšie. Keď sme už niekoho pozvali do štúdia, venujeme mu viac než len 30 sekúnd a nenecháme ho tak dlho čakať, kým sa dostane na rad. Ani naši moderátori potom nemusia skákať a padať do hrncov, keď bežia za ďalším hosťom… Teleráno je podľa mňa strašne uponáhľané, pôsobí ako šoková terapia, a pritom si človek zaslúži zobudiť sa pokojne, nemusí byť hneď od rána v strese. Samozrejme, dúfam, že my budeme pre hostí príjemnými spoločníkmi,“ rozrozprávala sa Hriadelová.

Práve iný temporytmus relácie v porovnaní s Teleránom bol a je jeden z hlavných rozdielov medzi rannými vysielaniami komerčných staníc. Odlišností však nájdeme oveľa viac.

Čítať viac...
Nahor