Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Hospodárske noviny radili, ako neprísť o kontrolu na Facebooku, teraz hackli aj ich!

Spravodajský portál nemá kontrolu nad svojím facebookovým kontom rovnako ako počas veľkonočných sviatkov Pravda.

Pravdepodobne rovnaký hacker alebo skupina hackerov sa po získaní prístupu na facebookovú stránku Pravda.sk úspešne nabúrala aj do konta Hospodárskych novín. Denník sa už na svojom webe ospravedlňuje návštevníkom za to, aký obsah sa na Facebooku aktuálne objavuje. Fanúšikovskú stránku Hospodárskych novín napadol dnes krátko po polnoci neznámy hacker. Redakcia tak stratila kontrolu nad príspevkami, ktoré sú na tejto stránke publikované,“ odkazujú čitateľom HNky.

Aj tento raz sú na hacknutú stránku pridávané príspevky z portálu funnyx.cz, ktorému sa tak na Slovensku dostáva čoraz väčšej pozornosti. Podľa českého registrátora domén CZ.NIC patrí doména Martinovi Studenému, ktorý pre portál Masmediálne.info potvrdil, že web prevádzkuje on. V čase, keď bolo hacknuté konto Pravdy, však povedal, že niekto hackol aj jeho stránku.Tento web mi byl napadnut dne 3.3.2015 (…) a já s tím nemám nic společného,“ citoval portál Studeného. Pravda už avizovala, že podnikne právne kroky, prístup k účtu nemala štyri dni.

Paradoxom je, že ešte teraz na titulke webu Hospodárskych novín svieti článok o tom, ako neprísť o svoje konto na Facebooku. Pre Stratégie ho napísal špecialista Michal Dragan. O situácii informoval aj portál Mediálne.sk.

Čítať viac...
Nahor