Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Hospodárenie CME považuje nový majiteľ za neprijateľné! Hrozi aj platobná neschopnosť!

Nový majiteľ CME je zhrozený a nespokojný s tohtoročným hospodárením skupiny CME, ktorá tento rok už nedokáže dohnať straty z prvej polovice roka. Do CME tak bude musieť naliať novú finančnú injekciu a vylúčená stále nie je ani platobná neschopnosť. Uviedol na svojich stránkach nezávislý mediálny server Digizone.cz, rovnako aj renomovaný portál Mediaguru.cz.

Noví šéfovia CME, ktorí nedávno vystriedali Adriana Sarbu, považujú hospodárske výsledky skupiny za neprijateľné. „Naše podiely v sledovanosti nám dávajú silnú výhodu pred našou konkurenciou, čo chceme využiť a zamerať svoje úsilie na speňaženie našej sledovanosti. Hlavnou prioritou je zlešenie finančných výsledkov v Českej republike,“ uviedol v tlačovej správe CME jeden z riaditeľov CME Christoph Mainusch.

„Spolu s Christophom považujeme súčasné výsledky hospodárenia za neprijateľné. Preto od nášho nástupu do vedenia CME pred niekoľkými týždňami venujeme všetko úsilie na vyriešenie hlavných dôvodov týchto finančných výsledkov a uskutočňujeme zmeny, aby sme výsledky zlepšili,“ dodal druhý z aktuálnych šéfov CME Michael DelNin.

Televízie CME sa tak šetreniu nevyhnú. V Česku a na Slovensku sa Nove a Markíze podarilo zvýšiť sledovanosť, investovali však nielen do programu príliš veľké prostriedky, zmenili obchodnú politiku a dostali sa do výraznej finančnej straty. Nového majiteľa zaujíma efektívne fungovanie spoločnosti a očakáva zisk. Už teraz napríklad TV Nova ohlásila koniec seriálu Gympl, Nočných TN, hovorí sa o vzdaní sa exkluzívnych práv na olympijský hokejový turnaj a v hre je aj zrušenie staníc Telka a MTV Czech, ktoré patria pod CME. Na Slovensku je aktuálnou otázka zrušenia stanice Fooor, čo skupine tiež ušetrí nemalé prostriedky, šetrí sa v prevázkových a personálnych nákladoch, šetrenie čiastočne zasiahne aj program. Nova napríklad na jar nepočíta ani s projektom Hlas Česko Slovenska 2, ktorý avizovala skupina Markíza, čo znamená, že sa neobjaví ani na slovenských obrazovkách. Vážnosť situácie potvrdzuje aj ďalšie oficiálne vyjadrenie CME, ktoré naznačuje možnosť vyhlásiť platobnú neschopnosť: „Keď nebudeme schopní zaistiť dostatočné financovanie, nebudeme schopní platiť naše dlhové záväzky a financovať našu prevádzku počas určitej doby v nasledujúcich dvanástich mesiacoch“, uvádza sa v tlačovej správe.

Čítajte aj: Aké pôvodné seriály ponúkne Markíza v roku 2014?

Zdroj: Digizone.cz, Mediaguru.cz, CME

 

Čítať viac...
Nahor