Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horúca správa: Joj prekope november, V siedmom nebi dostane nový vysielací deň! (prehľad zmien)

Joj od novembra upravuje štruktúru, pokúsi sa posilniť celkový výkon. AKTUALIZÁCIA.

Prekvapení či radikálnych rozhodnutí nie je pre tento týždeň stále dosť. Po náhlom stopnutí Farmár hľadá ženu a už definitívnom zlomení palicou nad Kukučkou, sa s viacerými novinkami dostáva do pozornosti opäť Joj.

Tá sa totiž chystá posilniť november, ktorý je pre televízie z hľadiska príjmov kľúčový. Zmenu pritom urobí pri jej najsledovanejšom programe roku 2014, relácii V siedmom nebi, ktorá však túto sezónu už vysoké nadpriemery neprináša.

AKTUALIZÁCIA: Televízia sa rozhodla pozdvihnúť reláciou o plnení snov čísla v pracovnom týždni. Nasadiť ju chce nečakane na utorky, urobiť by tak mala už od utorka 3. novembra. Nakoniec sa však relácia zaradí po zmene plánov na štvrtky, kam sa presunie od 5. novembra. Viac v tomto článku.

Presunie sa z nedele, ktorá bola jej domovom od úplného začiatku. Popri Superstar už ale nedokáže pritiahnuť toľko divákov ako minulý rok, stráca najmä u mladých, ktorí uprednostňujú zábavu so speváckou šou. Joj Rozborilovi vyhradila nedeľný prime-time v ostatných dvoch polrokoch, keď okrem Siedmeho neba vysielala túto jar Tanec snov.

V siedmom nebi dosahuje v tejto sezóne ratingy spravidla okolo alebo nad 8 %. Tieto výkony by si televízia mohla udržať v nedele aj naďalej, keď namiesto Siedmeho neba nasadzuje kinopremiéry. 1. novembra zmenou programu zaraďuje do štruktúry premiéru Abraham Lincoln: Lovec upírov, o týždeň na to, 8. novembra, pobeží snímka Outcast.

Presunom nebeskej relácie Joj skúsi zvýšiť výkonnosť v týždni. Ak by sa Rozborilovi podarilo preniesť si svojich divákov, čo by nemusel byť vzhľadom na voľnejšiu konkurenciu oproti nedeli až taký problém, Joj bude spokojná. Aktuálne jej totiž prvá časť Divokých koní uhráva vo štvrtky okolo alebo pod 6 ratingov, druhá sa hýbe okolo alebo pod 5 %. Vo štvrtky je však pri obrazovkách menej divákov než v nedele.

Divoké kone od novembra pobežia už len dvakrát do týždňa. Obe epizódy pritom pôjdu v rovnaký deň, a to v utorok. Joj tak ostáva verná svojmu súčasnému nastaveniu s dvojdielmi, avšak už len raz do týždňa.

K úprave dôjde aj v prípade špeciálov Moja mama varí lepšie ako tvoja. Kým v súčasnosti bežia dvakrát v týždni, od novembra to bude už len raz. Joj sa nakoniec nimi rozhodla posilňovať problematické piatky, ktoré šou okamžite pozdvihla. Po prvý raz nepôjde v sobotu 7. novembra, Joj odvtedy avizuje predĺžené Dvojičky až do 22:10. Vyzerá, že plánuje odvysielať dve epizódy za sebou.

Program TV JOJ od nedele 1. novembra

Nedeľa
20:35 kinopremiéry
po 22:45 filmy

Pondelok
20:35 Inkognito (premiéra)
22:00 Dvojičky
22:50 Áno, šéfe

Utorok
20:35 Divoké kone (premiéra)
22:50 Áno, šéfe

Streda
20:35 Česko Slovensko má talent (premiéra)
22:10 Svet podľa Evelyn (premiéra)
22:50 Áno, šéfe

Štvrtok
20:35 V siedmom nebi (premiéra)
22:50 Áno, šéfe

Piatok
20:35 Moja mama varí lepšie ako tvoja – špeciál (premiéra)
22:00 kratšie relácie
22:45 filmy

Sobota
20:35 Dvojičky (premiéra)
22:10 komédie

Čítať viac...
Nahor