Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horúca situácia na politickej scéne TA3 v pondelok vystrelila, najsledovanejším kontroverzný prejav premiéra

Situácia po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je v slovenskej politike dramatická, pozornosť v týchto dňoch púta spravodajská TA3.

Jedno vyhlásenie strieda v týchto dňoch druhé a inak tomu nebolo ani v pondelok. Hneď niekoľko zásadných vyhlásení v priebehu včerajšieho dňa prinieslo spravodajskej televízii TA3 takmer konštantne vysoké výkony v priebehu dňa, keď sa netradične väčšinu dňa mimo prime-time držala okolo alebo nad úrovne podielových 10 %.

Vôbec najviac divákov sledovalo Žurnál o 16. hodine, ktorý sa začal netradične hodinu meškajúcim kontroverzným vyhlásením premiéra Roberta Fica. Kým celý Žurnál si malo pozrieť vyše 170-tisíc divákov s podielom okolo 14 % (12+), samotné vyhlásenie premiéra sa malo dostať nad 200-tisícovú hranicu. Prejav Roberta Fica bol vo svojom čase lídrom na trhu.

Vyhlásenie Roberta Fica, v ktorom stavil na konšpiračnú nôtu, malo pôvodne začať o 15. hodine, čo prinieslo TA3 mimoriadne vysokú sledovať správ o tejto hodine. Diváci čakajúci na vyhlásenie pri stanici zotrvali v priebehu správ, ktoré uhrali až okolo 15 % a bojovali s Joj o pozíciu lídra trhu.

TA3 bola všeobecne počas dňa vysoko. Tlačová beseda ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej predpoludním dosiahla podiel nad 14 %, poobedná tlačovka strany OĽaNO sa dostala na takmer 14,5 %. Krátky brífing Mareka Maďariča po jeho abdikácii z postu ministra kultúry si malo pozrieť cez 125-tisíc divákov s podielom vyše 14,5 %. Ako posledný po 17. hodine vystúpil na svojej tlačovke prezident policajného zboru Tibor Gašpar, jeho prejav malo sledovať cez 160-tisíc divákov s podielom pod 11 %. Následne sa už TA3 vrátila k bežnejším číslam.

Čítať viac...
Nahor