Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Stana Topolska, TV JOJ

Viete prví

Dunaj sa vyzývateľa tak skoro nedočká! Jojka dotočila novú rodinnú ságu, kedy ju odštartuje?

Dunaj, k vašim službám čaká na nového vyzývateľa, jeho príchod sa očakával túto jeseň.

Joj má pripravenú ďalšiu novinku od tvorcov Divokých koní, Zoo či Nemocnice.

Ešte v lete minulého roka televízia odštartovala nakrúcanie novej veľkej rodinnej ságy s názvom Ranč, do ktorej obsadila plejádu známych hereckých mien. Viaceré z nich sa pritom objavili aj v spomínaných predchádzajúcich projektoch.

Rodinný ťahák dotočila

Jednu z ústredných postáv pripravovanej novinky bude stvárňovať Nela Pocisková, ktorá sa kvôli nakrúcaniu Ranča stiahla z deja rozbehnutej Nemocnice.

Z jej osadenstva sa v Ranči objaví taktiež Noël Czuczor, Dávid Uzsák, Henrieta Mičkovicová alebo Jana Oľhová.

Rovnako si v ňom zahrá napríklad mladá hviezda historického seriálu Čas nádejí Robert Sipos, niekdajšia tvár Divokých koní Anna Javorková či herečka z Búrlivého vína Eva Matejková. Hereckú zostavu tvoria i ďalšie známe mená ako Helena Geregová, Miro Noga, Hana Gregorová, Kristína Madarová či Roman Poláčik.

Za novinkou stojí režisér Ján Novák a kreatívna producentka Danica Hričová. Obaja sa podpísali aj pod seriál Nemocnica.

Po takmer roku je pritom výroba seriálového Ranča ukončená.

Poslednú klapku rodinnej ságy z prostredia koní oznámila herečka Nela Pocisková.

„Desať mesiacov práce… Spoznala som úžasných nových priateľov, kolegov, skvelých ľudí a… prenádherné kone. (…) Ďakujem všetkým za všetko,“ napísala na sociálnej sieti.

Nová konkurencia pre Dunaj?

O Ranči sa už krátko po ohlásení jeho realizácie začalo hovoriť ako o novom vyzývateľovi Dunaja, k vašim službám.

Dobový seriál sa na Markíze teší popularite tretiu sezónu po sebe, pričom konkurenciu mu stabilne robí seriálová Nemocnica. Teraz jej tvorcovia pracujú na novej rodinnej ságe, pričom už aj v minulosti sa ich nové projekty vyrábané pre Joj postavili dominantným seriálovým valcom Markízy.

Kedy však Joj postaví novú konkurenciu proti Dunaju, je otázne.

Televízna dvojka totiž medzičasom potvrdila, že ani príprava Ranča neovplyvní vysielanie jej dlhodobého nemocničného seriálu, s ktorým počíta v programe i naďalej.

Oba seriály nakrúcala súčasne, pričom s Nemocnicou chce pokračovať tiež v najbližšej vysielacej sezóne.

Dobový seriál na jeseň nevyzve

Nemocnica by tak podľa najnovších informácií mala tvoriť hlavnú konkurenciu dobovému Dunaju aj na jeseň, pričom Ranč si na svoje nasadenie bude musieť ešte počkať.

Podľa televízie sa v jesennej vysielacej štruktúre neobjaví, dá sa tak očakávať, že s ním počíta skôr na budúci rok.

Ak si ho ponechá do jarnej sezóny, v minulosti jej práve so štartom v januári zafungoval rodinný seriál z podobného prostredia Divoké kone – a to v priamej konkurencii vtedajšieho valca Búrlivé víno. To sa jej po dvojročnej dominancii podarilo oslabiť a definitívne naštrbiť jeho suverenitu.

Najbližšiu jeseň by na Joj mali dostať prednosť ohlásené seriálové projekty ako Lovec, Príliš veľa lásky alebo druhá séria Kriminálky Kraj. Tá sa na obrazovky s novými časťami vráti po dvoch rokoch.

Dej seriálu Ranč

Rodina drsnej a hrdej Zity Zemanovej potrebuje udržať Ranč a celý statok so vzácnymi koňmi nad vodou. Jediná šanca, ako znovu oprášiť lesk rodiny, je vrátiť sa k ťažbe zlata a drahých kovov v opustených baniach, ktoré im už dlho patria.

Na scénu ale prichádza rodina Zitinej nenávidenej rivalky, dávnej „bosorky“ Anny. Stačí jeden deň bagrovania a z ospalých baní sa vynára nebezpečné tajomstvo s temnou zápletkou. Stačí jedno stretnutie Anninej vnučky Nely so Zitiným vnukom Ondrejom a z minulosti sa začnú vynárať pochované tajomstvá kamarátov z mladosti. Stačí jeden seriál a zažijeme príbehy o sklamaní, vášni, zrade, hriechu, odpustení, no hlavne o láske.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor