Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Všetko o letnej novinke Vôňa vášne: Kto je kto, počet častí, postavy aj dokedy sa bude vysielať

Všetko o novej letnej telenovele Doma Vôňa vášne s predstavením postáv, hercov, počtom epizód aj prehľadom deja.

Dej seriálu Vôňa vášne

Gaviota a jej matka každý rok navštevujú usadlosť Casablanca, aby počas zberu pracovali pre bohatého majiteľa a pestovateľa kávy Octavia Valleja.

Ocitnú sa tam práve vo chvíli, keď sa neznáma skupina pripravuje na únos majiteľa pozemku, čo sa napokon nepodarí vďaka rýchlemu zásahu dievčaťa. Octavio na znak svojej vďačnosti daruje časť pozemku Gaviote a jej matke, no skôr, ako to stihne oficiálne zapísať, muž nečakane zomrie…

Zatiaľ čo sa Gaviota snaží prinútiť rodinu, aby súhlasila s rešpektovaním poslednej vôle pána Octavia, jeho syn Sebastián Vallejo prichádza domov z New Yorku. Títo dvaja mladí ľudia sa do seba zamilujú na prvý pohľad.

O seriáli Vôňa vášne

Príbeh chudobnej zberačky kávy a bohatého dediča stihol už v minulosti opantať množstvo divákov na Slovensku.

Stalo sa tak vďaka mimoriadne úspešnej mexickej telenovele Keď budeš moja (Cuando seas mía, 2001), ktorú necelý rok po uvedení v Mexiku odvysielala so slovenským dabingom Markíza. Premiéru na jej obrazovke mala vo februári 2002. Odvtedy sa na hlavnej Markíze, či na menšej Doma, vysielala niekoľkokrát.

Jej príbeh pritom vychádza z pôvodného námetu kolumbijského seriálu Café con aroma de mujer (1994), ktorý sa po 27 rokoch dočkal nového televízneho spracovania. Práve s tým prichádza teraz do vysielania Markíza pod názvom Vôňa vášne.

Nová verzia sa od tej pôvodnej v mnohom líši, príbeh zároveň prešiel nemalou modernizáciou.

Kým na domovskej stanici Telemundo napokon nová verzia nedosiahla očakávaný úspech, telenovele sa darilo pri jej predaji do zahraničia. Uspela tiež na streamovacej platforme Netflix, kde po uvedení patrila k najsledovanejším titulom.

Rozdiely medzi Keď budeš moja a Vôňou vášne

Rozdiely sú taktiež medzi originálnym námetom Café con aroma de mujer a známou adaptáciou Keď budeš moja. Týkajú sa viacerých postáv, ich mien či vzájomných vzťahov.

Hlavné rozdiely medzi Keď budeš moja a Vôňa vášne:

  • kým v Keď budeš moja sa príbeh začal smrťou starého otca rodiny, v novej verzii zomrie otec hlavných hrdinov.
  • v novej verzii je postava dobrosrdečnej babičky vynechaná a nahrádza ju postava matky.
  • medzi verziami majú viaceré postavy iné mená – Diego z Keď budeš moja bol v originálnom námete v skutočnosti Sebastián, Paloma je zas Gaviota, Fabian je Ivan, Berenice sa vo Vôni vášne volá Lucia
  • Ivan (v Keď budeš moja Fabian) perie špinavé peniaze a je zapletený s mafiou.
  • Sebastian (Diego) a Ivan (Fabian) v novej verzii nie sú bratranci ale súrodenci.
  • Sebastian (Diego) a Lucia (Berenice) sa poznajú od začiatku, ale hlavný hrdina si ju vezme až v druhej polovici príbehu, pričom v Keď budeš moja si Diego Berenice zobral už v šiestej epizóde.
  • kým v Keď budeš moja Palomu nikto nepoznal, v novej verzii Gaviotu rodine predstaví sám Sebastian v úvode príbehu.
  • v Keď budeš moja Fabian o Palomu nikdy nemal sexuálny záujem, kým Ivan sa Gaviotu pokúsi opakovane znásilniť.

Koľko má častí a kedy bude finále

Nová verzia Café con aroma de mujer ponúkla jednu sériu.

Oproti originálu z 90. rokov tvorcovia dej výrazne skrátili a ponúkli takmer o polovicu menej častí. Vôňa vášne bude mať celkovo 92 epizód, ktoré Doma vydržia celé leto.

Na rozdiel od tureckých seriálov majú originálne epizódy latinskoamerických produkcií štandardnú dĺžku, rovnakú ako pri vysielaní na Slovensku. Markíza tak odvysiela identický počet častí ako má originál.

Vôňa vášne štartuje na Doma v stredu 10. júla a v jej programe vydrží do začiatku septembra.

Prečo sa vysiela už o 16:00

Napriek tomu, že ide o premiérovú novinku, Vôňa vášne obsadí na Doma popoludňajší dvojslot v pondelky až piatky od 16. hodiny.

Doma totižto pokračuje v dlhodobom budovaní slotu s latinskoamerickými telenovelami, ktorý pôvodne pred dvomi rokmi v lete rozbiehal Divoký anjel. Nasledovala Skrytá vášeň, jej premiérová druhá séria, Rosalinda, Rany z lásky či Túžba tela.

Najmä vytiahnutie Divokého anjela či Rosalindy bolo absolútnou trefou do čierneho.

Markíza sa tak takto pred rokom rozhodla obsadiť netradične popoludňajšie pásmo premiérovou Skrytou vášňou 2, čím si však v slabej konkurencii získala nadpriemernú priazeň publika.

Návrat Skrytej vášne s novými časťami sa stal najväčšou televíznou udalosťou leta 2023. S Vôňou vášne bude chcieť Doma tento úspech napodobniť.

Na pomery priemernej sledovanosti stanice Doma dosahovala Skrytá vášeň 2 vysoko nadpriemerné výkony s podielmi na trhu na úrovni okolo 8 – 10 %. Išlo o dvojnásobok bežnej sledovanosti Doma – jej výkony sa celodenne a v prime-time hýbu najčastejšie okolo 2 – 3 % v obchodnej cieľovke.

Najúspešnejšie časti telenovely však dosahovali ešte vyššie trhové podiely 10 – 13 %.

Rekordný bol štart druhej série, ktorý pri ratingu 1,5 % vyskočil na podiel na trhu až 15,7 %. Ratingovo sa najsledovanejšie časti hýbali nad jedným percentom, rekordom Skrytej vášne 2 bol rating 1,9 %, ktorý dosiahla týždeň pred finále.

Nové diely Skrytej vášne boli najväčším oživením klasických štruktúr, keď ani veľké stanice nedokázali s letným ponukou výraznejšie zaujať.

Kto je kto v seriáli Vôňa vášne

Zdroj: Telecinco

Hlavní hrdinovia Vône vášne


Sebastian Vallejo
– William Levy

Spoludedič kávovej haciendy a továrne na výrobu kávy. Je čestný, úprimný. Najdôležitejšia je preňho rodina a práca.

Herec William Levy je slovenským divákom dobre známy. Pamätať si ho môžu z telenoviel Nespútaný anjel, Víťazstvo lásky, Čaro lásky, ale taktiež zo seriálu Búrka: Dobrodružstvo lásky.


Teresa Suarez „La Gaviota“
– Laura Londoño

Mladá chudobná žena ktorá sa živí sezónnymi prácami. Každý rok chodieva aj so svojou mamou na zber kávy na haciendu Vallejovcov. Miluje hudbu a spev. Je čestná ale aj temperamentná. Miluje celým svojím srdcom aj telom.

36-ročná kolumbijská herečka a modelka Laura Londoño nie je slovenskému publiku veľmi známa. Z titulov, ktoré sa objavili na slovenskej obrazovke, si zahrala postavu Katie v seriálovom hite Narcos.


Lucia Sanclemente
– Carmen Villalobos

Bohatá, mladá a rozmarná. Hlavná záporná postava celého príbehu. Navonok sa javí ako milá a dobrá, no v skutočnosti je zlá, skazená a je ochotná zničiť každého, kto sa jej postaví do cesty.

Predstaviteľka ústrednej zápornej postavy seriálu Carmen Villalobos si zahrala už vo viacerých známych telenovelách na Slovensku ako La Tormenta: Pokušenie lásky alebo Mladí, krásni, skazení.


Ivan Vallejo
– Diego Cadavid

Spoludedič kávovej haciendy a továrne na kávu. Na rozdiel od svojho brata Sebastiána je chamtivý, nezodpovedný a sebecký. Ide mu len o majetok a neštíti sa podraziť vlastnú rodinu za cieľom zbohatnutia.

Zdroj: TV Markíza, Telemundo, Telecinco, Antena3, Wikipedia

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor