Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Adrian Sarbu končí v CME! (aktualizácia)

Adrian Sarbu rezignoval na funkciu prezidenta spoločnosti CME. Správu potvrdila samotná spoločnosť v tlačovej správe. Pre CME pracoval od roku 2005 a pracovný pomer ukončí koncom tohto roka. Do zvolenia nového CEO spoločnosti CME bude na čele výboru člen predstavenstva Duco Sickinghe.

 

[quote]„Som presvedčený, že táto spoločnosť má namierené k budúcim úspechom. Moja misia v CME je splnená“, uviedol do tlačovej správy samotný Adrian Sarbu.[/quote]

 

Spoločnosť CME sa nachádza vo výraznej prevádzkovej strate. Akým smerom sa uberie pod novým vedením, ktoré zrejme už vymenuje nový majiteľ Time Warner, uvidíme v nastávajúcich mesiacoch. Hlavnou úlohou nového šéfa však zrejme bude dostať spoločnosť z dlhov, čo sa môže prejaviť aj na investovaní do programu televízií, ktoré patria do skupiny CME. Na Slovensku to je Markíza, Doma, Dajto a Fooor.

 

Aktualizované 22.8.2013:

Portál Mediaguru zverejnil podrobnosti vzájomnej dohody medzi CME a Adrianom Sarbu. Vyplýva z nej, že Sarbu si odnesie zlatý padák v hodnote 5,4 milióna dolárov, ktoré vyplatí v českých korunách (približne 100 miliónov korún). Sarbu tak úplne odchádza zo CME. Má však právo na prednostné odkúpenie aktív CME v Rumunsku. Zároveň CME nevylúčila spoluprácu s produkčnými firmami, ktoré patria mediálnemu magnátovi z Rumunska.

 

Foto: CME

 

Čítať viac...
Nahor