Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Hororové chvíle: Diváci RTVS v priamom prenose svedkami oživovania hráča na Eure

Prvý plnohodnotný hrací deň Majstrovstiev Európy vo futbale priniesol mrazivé zábery.

Aj na obrazovkách RTVS odštartoval ďalší športový sviatok – Majstrovstvá Európy vo futbale, na ktorých sa už v pondelok predstaví aj slovenská reprezentácia.

Po piatkovom úvodnom zápase nasledoval v sobotu prvý plnohodnotný hrací deň, ktorý sa zapíše do histórie mimoriadne mrazivými zábermi, pri ktorých šlo o život.

Diváci po celom svete ako aj Dvojky RTVS sa v sobotu popoludní stali svedkami hororového momentu v zápase Dánska s Fínskom, pri ktorom skolabovala najväčšia hviezda dánskeho výberu – Christian Dannemann Eriksen, mnohým známy ako záložník slávneho Interu Miláno.

Eriksen v závere prvého polčasu bez toho, aby sa dostal do kolízie so súperom či spoluhráčom, náhle odpadol na trávniku.

Christiana Eriksena v priebehu pár sekúnd obkolesili hráči, pričom nejavil známky vedomia. Po chvíli nastúpili zdravotníci, ktorí sa pokúšali Eriksena oživovať, a to priamo v televíznych záberoch, ktorým sa hlavná réžia mala v tak dramatickom momente vyhnúť.

Oživovanie nejavilo známky úspechu, čo len potvrdzovali zdrvené pohľady spoluhráčov, ktorí sa snažili svojho kolegu zakryť pred očami kamier aj fanúšikov. Celá situácia bola o to emotívnejšia, že sa odohrala pred očami futbalových fanúšikov v domácej Kodani s hráčom, ktorý je najväčším miláčikom publika.

EUFA zápas po pár minútach oficiálne zastavila, pričom Eriksen bol do útrob štadióna prevezený na nosidlách zakrytý plachtami z oboch strán.

Po dlhých minútach hrôzy však práve toto prevezenie prinieslo tak vymodlený moment, keď sa podarilo zachytiť Eriksena pri vedomí.

Čítať viac...
Nahor