Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná víťazom stredy, Markíza ju natiahla na tri brejky! Dvojičky vysoké čísla neudržali

Líder komediálnym seriálom prekryl takmer celú dĺžku Talentu.

Markíza aj v stredu upravila v boji s konkurenciou taktiku. Do Hornej Dolnej zaradila až tri reklamné prestávky, a to napriek tomu, že pre tento žáner je typická kratšia minutáž. Seriálu sa podarilo oproti minulému slabému týždňu zlepšiť výkon, keď mal uhrať rating 12,9 % s podielom 34,1 %. Seriál sa stal najsledovanejším programom dňa.

Líder týmto spôsobom prekryl premiérovou časťou seriálu takmer celú dĺžku Talentu. Práve po skončení premiérovej Hornej Dolnej talentová šou rastie. Česko Slovensko má talent si ale udržal obdobné čísla spred týždňa, keď ho malo sledovať 11,6 % divákov s podielom 30,6 %. Túto stredu bolo pri obrazovke viac divákov, čo sa odrazilo na jeho nižšom podiele. Šou stále drží vysoký štandard, ktorým udržuje Hornú Dolnú na nižších číslach, než bola zvyknutá. Na jar dosahovala aj 20 ratingov, túto jeseň štartovala s 15 ratingami.

Kým do premiérovej Hornej Dolnej zaradila Markíza tri brejky, do reprízovej už len jeden. Televízia tým nedala priestor Dvojičkám, ktoré pre svoju kratšiu minutáž obsahujú vždy len jednu prestávku. Repríza Hornej Dolnej uspela, keď sa dostala na 8 ratingov s podielom až 29,2 %, kým Dvojičky oproti silnému štartu klesli na rating 6 % s podielom 22,4 %. Už najbližšiu sobotu si Dvojičky vyskúšajú čas 20:30 a po programovej zmene lídra konkurenciu Duelu Farmy.

Podvečer ešte viac padla Kukučka, tentoraz sa dostala len nad podielových 16 %. Televízia už pri seriálu urobila rázne rozhodnutie, odhodlanie pokračovať v jeho vysielaní o 18-tej jej asi dlho nevydrží. Moja mama varí lepšie ako tvoja dosiahla nadpriemer 24 %. Joj sa opäť podarilo vyhrať s hlavným spravodajstvom, Noviny boli sledovanejšie o pol ratingu, v podieli zaznamenali výkon nad 27 %, Televízne noviny šli len nad 28 %.

Z menších staníc si medzitýždenne polepšila Plus, ktorá vymenila nefungujúceho Profesionála za seriál Kuriér. Jeho dve časti dosiahli podiely pod 4 a 5 %. Ženské stanice zažili slabý večer, Doma padol Mentalista pod 3 %, Dila sa dostala len pod 5 a na 6,5 %, Vtierka Castle na Wau atakovala 1,5 % a CSI Las Vegas šla nad 2 %. La Liga na Dajto získala podiely pod 4 a 7 %,

Čítať viac...
Nahor