Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná zvýšila náskok, uspel koncert pre Kamila Peteraja! Joj opäť vysoko s Novinami

Komediálny seriál Markízy narástol, talentová šou sa po čase prepadla pod hranicu jedenástich ratingov.

Rozdiel medzi silnými stredajšími programami sa tentoraz navýšil. Horná Dolná dokázala podrásť, keď sa podľa našich informácií prehupla cez trinásť ratingov na hodnotu 13,3 % s podielom 35,7 %. Seriál si oproti predošlému týždňu polepšil v počte divákov aj podieli, opäť sa stal najsledovanejším programom dňa. Stále však dosahuje menej, ako televízia očakáva, to je pravdepodobne dôvod, prečo ho presúva na pondelok.

Šou Česko Slovensko má talent, naopak, oproti minulej strede stratila, keď spadla pod ratingovú jedenástku na 10,7 %, udržala sa tesne nad tridsiatkou s podielom 30,1 %. Všetky údaje v tejto správe sú po započítaní oneskorenej sledovanosti. Horná Dolná vyhrala aj v 12+, rozdiel bol približne 60-tisíc divákov.

Sledovanosť v stredu ovplyvňovala Jednotka, ktorá pri príležitosti 70. narodenín Kamila Peteraja odvysielala koncert V slepých uličkách. Dosiahol podiely nad 9 % a 12,5 % (12 – 54 / 12+).

S ďalším programom bola lídrom Markíza, Farma si vyskúšala stredajšie nastavenie, ktoré jej bude pravidelne patriť opäť od 21. októbra, po Talente rástla, v priemere sa dostala nad 26 %. Joj po Talente prekvapivo v konkurencii Farmy zafungoval Farmár hľadá ženu, zoznamka sa dostala nad 17 %.

Joj sa v stredu výrazne darilo v spravodajskej hodine. Vysoko vyskočili opäť Krimi s podielom 27 %, Noviny dokonca dosiahli desať ratingov a podielovo sa dostali nad 30 %. Televízne noviny zaostali o približne jeden a pol ratingu s podielom pod 28 %. Opäť im škodila Kukučka s podielom tentoraz len 16,5 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa vyšvihla tesne nad 25 %.

Menšie stanice boli aj túto stredu slabšie, Mentalista sa dostal cez štvorku, Dila získala s prvou časťou podiel tesne nad 5 %, s druhou však vyskočila pod 11 %. Kuriér na Plus sa hýbal medzi 3,5 až 4,5 %, Strážca spravodlivosti na Dajto sa dvakrát dostal len nad 2 %.

Foto: Marko Erd, Hudba.sk

Čítať viac...
Nahor