Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná štartovala vo štvrtok nad úrovňou z jesene, Inkognito značne stratilo! Oteckovia trhli ďalší rekord

Markíze vyšiel krok presunúť Hornú Dolnú z pondelka na štvrtok, oproti vlaňajšej jeseni dokonca získala na prvýkrát divákov. Inkognito svoje postavenie, aké proti premiérovej Hornej Dolnej dokázalo dosahovať v pondelky, nateraz nezopakovalo.

Od 1. marca naštartovala Markíza upravenú štruktúru. Jej súčasťou je aj presun premiér Hornej Dolnej z doterajšieho pondelka na štvrtky. Nakoľko Markíze vyšiel návrat Susedov, ktorých tak potiahne aj vo zvyšku jari, nepotrebovala už istotu v podobe Hornej Dolnej míňať v pondelky a rozhodla sa vypomôcť si s ňou vo štvrtkovom súboji s Joj. V ňom už dlhodobo ťahá za kratší koniec, keď v minulosti na Inkognito nestačili Dobre vedieť, Rex ani Detektív Dušo.

Markíze tento krok vyšiel, zmenu nasadenia Hornej Dolnej zaznamenali všetci jej diváci a dokonca oproti priemerným jesenným výkonom ešte porástla. Vlani na jeseň totižto komediálny seriál pravidelne padal pod 10 ratingov, vyšvihnúť sa nad túto hranicu dokázal len párkrát. Svoju novú siedmu sériu vo štvrtok však odštartoval na vyšších číslach pri ratingu 10,9 % a podieli 28,6 %. Na najlepší výkon zo šiestej série to nestačilo, Horná Dolná sa s poslednou časťou dokázala dostať na rating 11,4 %.

Pre Markízu však nástup Hornej Dolnej vo štvrtky znamenal takmer dvojnásobné navýšenie čísiel oproti Detektívovi Dušovi. Zároveň na prvýkrát zatlačila Inkognito, ktoré spadlo na rating 6,1 % s podielom 16 %. V pondelky sa pritom Inkognito v ostatných sezónach proti premiéram Hornej Dolnej dostávalo stále vyššie, vlani na jeseň sa seriálu v 12 – 54 dokonca približovalo, v 12+ pravidelne vyhrávalo. To sa mu napriek rozdielu v komerčnej cieľovke podarilo aj teraz, celkovo si ho malo pozrieť cez 460-tisíc divákov, Horná Dolná ich mala mať vyše 450-tisíc.

Markíza viedla aj s Dobre vedieť, ktoré malo ísť cez podielových 22 %, Joj miesto premiérovej Sedmičky, ktorú v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky tento týždeň neodvysielala, nasadila reprízové Inkognito, uhrala share cez 15 %. Jednotka taktiež zareagovala na spoločenskú situáciu ohľadom vraždy novinára a jeho snúbenice, z pracovného týždňa stiahla oba hlavné večerné zábavné programy. Vo štvrtok miesto Zlatých časov uviedla film To som ja, v 12+ mala atakovať podiel 10 %.

Matky a dcéry na Doma šli cez 6 a 7 %, Thor: Temný svet na Plus uhral 6 %. Dajto s filmom Ťažko ho zabiť šlo na 5 %, kriminálky na Wau sa mali hýbať dvakrát okolo 4,5 %, raz okolo 3,5 %.

Stále väčší úspech zažívajú podvečer Oteckovia, ktorí sa v priebehu svojho vysielania postupne dvíhajú. Tento týždeň pravidelne prekročili ratingovú hranicu 11 %, pričom vo štvrtok vôbec po prvýkrát po štarte zlomili dokonca aj ratingovú 12-tku, keď si ich malo pozrieť až 12,4 % s novým rekordným podielom na trhu až 39,1 %. Ratingovo najlepší výkon ostáva ten zo štartu, kedy Oteckov sledovalo 12,9 % divákov. Podvečerný seriál Markízy zároveň potvrdzuje rozdielnu tendenciu oproti Susedom, s ktorými na Nový rok štartovali spoločne. Kým Susedia oproti štartu stratili postupne takmer desať ratingov, Oteckovia už rastú späť k číslam z Nového roka. Susedia už však taktiež našli svoju stabilnú pôdu, keď sa hýbu okolo 13 ratingov. Moja mama varí lepšie ako tvoja v podieli atakovala vo štvrtok 14 %.

Televízne noviny mali ísť nad 30 %, Noviny pod 23 %. V 12+ opäť obe spravodajstvá prekonali 600-tisícovú hranicu, Televízne noviny nad ňou boli o 20-tisíc divákov, Noviny o 15-tisíc. Správy RTVS si malo pozrieť cez 375-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa v 12+ sa stali TN-ky, v komerčnej cieľovke suverénne dominovali Oteckovia pred Hornou Dolnou.

Čítať viac...
Nahor