Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Horná Dolná stále padá, oproti jari stratila tretinu divákov! Inkognito v dvojporcii Joj pomohlo

Komediálny seriál ostáva nadpriemerný, za vlastnými výkonmi však ďaleko zaostáva.

Horná Dolná prestáva byť valcom. Vo svojej štvrtej sérii kontinuálne klesá a medzitýždenne sa prepadla aj tento pondelok. Stratiť mala sedem desatín ratingu, keď ju malo sledovať 11 % divákov s podielom 31,7 %. Ide o najslabší výkon komediálneho seriálu v premiére od štartu. Ešte horšie si vedie v univerzálnej cieľovke 12+, z ktorej televízia zvykla vyzdvihovať celkový počet divákov. Aj v tomto smere zaznamenala Horná Dolná nové minimum, keď ju malo celkovo sledovať 471-tisíc divákov. Markíza informovala, že na jar 2016 sledovalo priemerne tretiu sériu seriálu ešte 735-tisíc divákov.

Pokles z minulého pondelka potvrdil Kredenc, opäť prekročil šesť ratingov, v podieli preliezol nad 24 %. Reprízová časť uhrala vyše 20 %. Joj si tento pondelok vypomohla náhlym vyhodením novinky Moja prvá dovolenka z programu, stopla ju po dvoch častiach. Miesto nej zdvojila Inkognito, pričom si polepšila s podielmi pod 16 a 18 %. Televíziám tak túto sezónu značne pomáha v záchrane slotov po neúspešných projektoch zdvojovanie zábavných relácií, Markíza takto už v utorok aj vo štvrtok zdvojila Dobre vedieť! po prepadoch Ostrova a Atletiko Cvernofka.

Na menších vystrelili najprv Profesionáli s podielom nad 8 %, vysoko bola aj Doma s Vymenenými životmi, ktoré podliezli 8 a prekročili až 11 %. Film Tango a Cash na Dajto šiel nad 4 %, snímka Takmer vydaté na Plus neuspela s podielom 3 %. Kriminálky CSI na Wau uhrali pod a nad 3 %.

Veľkým odstupom skončil pondelňajší súboj podvečerných programov Markízy a Joj. Moja mama varí lepšie ako tvoja si polepšila na silný podiel pod 24 %, Búrlivé víno pritom prepadlo s hodnotou len nad 16 %. Televízne noviny dosiahli na 27 %, Noviny na 24 %. Najsledovanejším programom dňa sa napriek prepadu stala opäť Horná Dolná.

Čítať viac...
Nahor